Oddziały, bankomaty, wpłatomaty

Odpowiedz

Przedłużająca się reklamacja - bankomat nie wypłacił pieniędzy

Witam,

ponad miesiąc temu wybierałem pieniądze z bankomatu Planet Cash, za pierwszym razem wystąpił jakiś błąd i nie wydało pieniędzy. Konto zostało obciążone 2 razy, raz błędnie. Natychmiast zadzwoniłem na infolinię, powiedzieli, że widzą, że nastąpił błąd.
Złożyłem reklamację w ING, po jakimś czasie wysłali informację, że udzielą odpowiedzi do 25.05., dzisiaj napisali, że dadzą odpowiedź do 23.06.
Co można zrobić, żeby to przyspieszyć? Jest jakieś ryzyko, że reklamacja nie zostanie uznana?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
marko1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-05-2018
Wiadomość 1 z 2 (4 722 wyświetleń)

Re: Przedłużająca się reklamacja - bankomat nie wypłacił pieniędzy

marko1 Rozumiem, że wydłużenie czasu rozpatrzenia Twojej reklamacji nie było dla Ciebie dobrą wiadomością. Przy wyjaśnianiu zgłoszenia, które dotyczy bankomatu innej firmy, zwracamy się do niej z uwagi na konieczność sprawdzenia tego urządzenia. Czas naszej odpowiedzi w dużej mierze zależy od tego, jak szybko właściciel bankomatu da nam informację zwrotną. 
W tej sytuacji możemy wydłużyć czas rozpatrzenia reklamacji. Ważne, że nie może on przekroczyć 90 dni od momentu otrzymania zgłoszenia. 
23 czerwiec jest maksymalnym czasem udzielenia odpowiedzi. Jeśli wyjaśnimy tę sprawę wcześniej, przekażemy Ci wiadomość zwrotną.  

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (4 639 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy