Mówimy „Po prostu”

Odpowiedz

Komornik, świadczenia socjalne, wypłata

Z związku z chwilówki jakie nabrał na mnie mój ex kilka lat temu mam problemy,2 sprawy wygrałam, jedną przegrałam więc czeka mnie zapewne egzekucja bo w chwili obecnej nie pracuje z względu na tą całą epidemię (dziecko niepełnosprawne). Zbliżają się wakacje więc zapewne do pracy pójdę dopiero po wakacjach.
Mam w związku z tym pytania:
Na konto otrzymuję w chwili obecnej tylko świadczenia socjalne na 2 dzieci i czasami jak coś dorobię
Kwota wolna to 2100zł
Przy zajęciu komorniczym nikt mi nie zajmie świadczeń socjalnych?
Bank sprawdza skąd są przelewy ?
Czy jeśli podejmę pracę to świadczenia socjalne będą bezpieczne+moja wypłata do kwoty 2100zł ? Np gdy zarobię 3tys to bank przekaże komornikowi tylko 900zł ?
Odpowiedz
0 Lajków
lilia
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
2
31-03-2020
Wiadomość 1 z 2 (3 932 wyświetleń)

Re: Komornik, świadczenia socjalne, wypłata

@lilia Zasiłki socjalne w tym właśnie wspomniane 500+ nie podlega zajęciu komorniczemu. Te wpływy nie obniżają Twojej kwoty wolnej od zajęć. Jeśli chodzi o wpływy z innych źródeł- wynagrodzenie, przelewy od innych osób, to one już temu zajęciu podlegają. Jest tak, jak to opisałaś- ta kwota wynosi 2100 zł miesięcznie. Wpływy powyżej tej kwoty muszą zostać przekazane na poczet zajęcia egzekucyjnego (jeszcze raz- zasiłki się nie wliczają tę pulę). 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 876 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy