Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

czasowe zawieszenie kredytów, konsolidacja, ustalenie jednej daty spłaty kilku kredytów

Witam 

Spłacam w ING "kilkanaście kredytów", jeszcze 2 lata temu moje zadłużenie sięgało ponad 30 tysięcy złotych, na chwilę obecną zostało około 30% kwoty do spłaty, kredyty były brane w różnym terminie, a różny okres i na różne kwoty. 
(uroki skryptu bankowości internetowej która 19letniemu szczeniakowi zarabiającemu trochę ponad średnią krajową, bez finansowych obciążeń z automatu rzuca na zawołanie każdą kwotę jaką tylko zapragnie....) 

Wpływy nadal dalej są bez zmian, a nawet wzrosły, jednakże większość kredytów była średnioterminowa (okres ok 8 lat) a w między czasie zmieniła się moja sytuacja gospodarczo-socjalna zmuszony jestem co miesiąc w dniu wypłaty wyciągać całą kwotę wypłaty w efekcie czego bankowość internetowa zamienia dzień po wypłacie moje konto na około 500 złotowy debet.... 
W efekcie jestem na minus, dostaje od banku dziennie telefon(którego z resztą nie odbieram bo i tak wiem co tam usłyszę) i tonę smsów o nieuregulowanych zaległościach. 

Przez ostatnie czasy diametralnie zmieniła się moja sytuacja socjalna, zmiana pracy, wyprowadzka od rodziców, kobieta, dziecko w drodze....

Co miesiąc spłacam obciążenie z około 20 dniowym opóźnieniem co powoduje w praktyce całkowitą blokadę mojego konta jak i karty. 

Część kredytów była ubezpieczona, część nie, zadłużenie spłacam, ale co miesiąc z opóźnieniem.

Nie ukrywam że sytuacja jest dla mnie strasznie męcząca i często stresująca nie raz biegnąc do bankomatu po kilkunastu godzinach pracy z myślą czy bank nie zdążył przypadkiem ściągnąć mi pieniędzy potrzebnych na opłatę mieszkania......

Po szczegółowym nakreśleniu sytuacji nasuwają się tu moje tytułowe pytania:
1. Czy istnieje możliwość czasowego zawieszenia kredytów ( wystarczy mi około 30 dni bym mógł wszystko spłacać w terminie)?
2. na chwilę obecną mam kilkanaście kredytów na kwoty od 5000 do 1000zł ( na kwotę 1000zł jest najwięcej) czy istnieje możliwość konsolidacji tych kredytów w jeden z jedną ratą i jedną datą spłaty?

P.s 
Z tego co czytam na Państwa stronie internetowej (https://www.ingbank.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/poradnik-kredytowy/nadmierne-zadluzenie) wynika iż mogą istnieć takie możliwości, niestety za każdym razem gdy miałem okazję rozmawiać telefonicznie z Państwa przedstawicielami ilekroć spytałem o konsolidację czy zawieszenie usłyszałem iż nie macie w ofercie takiego produktu. 
 
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
PGBTM
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-04-2018
Wiadomość 1 z 2 (14 233 wyświetleń)

Re: czasowe zawieszenie kredytów, konsolidacja, ustalenie jednej daty spłaty kilku kredytów

Przykro mi, ze taka sytuacja Cię spotkała.


Nie mamy faktycznie w naszej ofercie tzw. wakacji kredytowych, dzięki którym mógłbyś zawiesić płatność rat.
Jeżeli nieterminowo regulujesz zobowiązania, może to wpłynąć na decyzję kredytową negatywnie, podczas wnioskowania o konsolidację. Warto jednak spróbować!
W opisanej sytuacji proponuję, żebyś skontaktował się z zespołem, który zajmuje się restrukturyzacją. Kontakt jest możliwy pod numerem: 32 357 00 76, w godzinach pon. -pt.: 8:00 - 18:00.

Mam nadzieję, że sprawa zakończy się dla Ciebie pomyślnie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (14 163 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy