Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

czasowe zawieszenie kredytów, konsolidacja, ustalenie jednej daty spłaty kilku kredytów

Witam 

Spłacam w ING "kilkanaście kredytów", jeszcze 2 lata temu moje zadłużenie sięgało ponad 30 tysięcy złotych, na chwilę obecną zostało około 30% kwoty do spłaty, kredyty były brane w różnym terminie, a różny okres i na różne kwoty. 
(uroki skryptu bankowości internetowej która 19letniemu szczeniakowi zarabiającemu trochę ponad średnią krajową, bez finansowych obciążeń z automatu rzuca na zawołanie każdą kwotę jaką tylko zapragnie....) 

Wpływy nadal dalej są bez zmian, a nawet wzrosły, jednakże większość kredytów była średnioterminowa (okres ok 8 lat) a w między czasie zmieniła się moja sytuacja gospodarczo-socjalna zmuszony jestem co miesiąc w dniu wypłaty wyciągać całą kwotę wypłaty w efekcie czego bankowość internetowa zamienia dzień po wypłacie moje konto na około 500 złotowy debet.... 
W efekcie jestem na minus, dostaje od banku dziennie telefon(którego z resztą nie odbieram bo i tak wiem co tam usłyszę) i tonę smsów o nieuregulowanych zaległościach. 

Przez ostatnie czasy diametralnie zmieniła się moja sytuacja socjalna, zmiana pracy, wyprowadzka od rodziców, kobieta, dziecko w drodze....

Co miesiąc spłacam obciążenie z około 20 dniowym opóźnieniem co powoduje w praktyce całkowitą blokadę mojego konta jak i karty. 

Część kredytów była ubezpieczona, część nie, zadłużenie spłacam, ale co miesiąc z opóźnieniem.

Nie ukrywam że sytuacja jest dla mnie strasznie męcząca i często stresująca nie raz biegnąc do bankomatu po kilkunastu godzinach pracy z myślą czy bank nie zdążył przypadkiem ściągnąć mi pieniędzy potrzebnych na opłatę mieszkania......

Po szczegółowym nakreśleniu sytuacji nasuwają się tu moje tytułowe pytania:
1. Czy istnieje możliwość czasowego zawieszenia kredytów ( wystarczy mi około 30 dni bym mógł wszystko spłacać w terminie)?
2. na chwilę obecną mam kilkanaście kredytów na kwoty od 5000 do 1000zł ( na kwotę 1000zł jest najwięcej) czy istnieje możliwość konsolidacji tych kredytów w jeden z jedną ratą i jedną datą spłaty?

P.s 
Z tego co czytam na Państwa stronie internetowej (https://www.ingbank.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/poradnik-kredytowy/nadmierne-zadluzenie) wynika iż mogą istnieć takie możliwości, niestety za każdym razem gdy miałem okazję rozmawiać telefonicznie z Państwa przedstawicielami ilekroć spytałem o konsolidację czy zawieszenie usłyszałem iż nie macie w ofercie takiego produktu. 
 
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
PGBTM
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-04-2018
Wiadomość 1 z 2 (14 360 wyświetleń)

Re: czasowe zawieszenie kredytów, konsolidacja, ustalenie jednej daty spłaty kilku kredytów

Przykro mi, ze taka sytuacja Cię spotkała.


Nie mamy faktycznie w naszej ofercie tzw. wakacji kredytowych, dzięki którym mógłbyś zawiesić płatność rat.
Jeżeli nieterminowo regulujesz zobowiązania, może to wpłynąć na decyzję kredytową negatywnie, podczas wnioskowania o konsolidację. Warto jednak spróbować!
W opisanej sytuacji proponuję, żebyś skontaktował się z zespołem, który zajmuje się restrukturyzacją. Kontakt jest możliwy pod numerem: 32 357 00 76, w godzinach pon. -pt.: 8:00 - 18:00.

Mam nadzieję, że sprawa zakończy się dla Ciebie pomyślnie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (14 290 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Fundusz Wsparcia Kredytobiorców a zdolność kredytowa

Czy skorzystanie z FWK powoduje późniejsze problemy z uzyskaniem nowego kredytu? Powiedzmy, że mam kredyt i korzystam z FWK. Sprzedaje mieszkanie, zamykam kredyt i spłacam FWK. Czy to, że korzystałem ...

21-06-2024
Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Przebiję Cię. Nigdy nie korzystałam z karty ing, nigdy nic nie wypłacałam ani nie wpłacałam na konto. Nic, zero a też dostałam pismo aby się wyspowiadać Emotikon: Mrugający jestem współwłaścicielem konta (trza było zało...

21-06-2024
Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Już i ja wiem, że ten bank to kpina. Weryfikacja wg ustawy to śmiech przez łzy. 10 lat temu wzięłam kredyt w ing, trzeba było założyć konto. On wlasciciel a ja współwłaściciel. Dostałam pismo z "prośb...

21-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy