Odpowiedz

Zapytanie odnośnie pożyczki

Witam, jestem zainteresowany wzięciem pożyczki gotówkowej lub pożyczki konsolidacyjnej. Niezależnie czy będzie to pierwsza czy druga forma - chcę przeznaczyć większą jej część na spłatę obecnego zobowiązania oraz mniejszą część na inne wydatki. Obecnie mam uruchomiony w ING limit odnawialny (debet w koncie), chciałbym go spłacić i całkowicie zamknąć (do spłaty pozostała połowa kwoty limitu).


Mam do Państwa 2 pytania:

1. Czy forma pożyczki ma wpływ na wysokość oprocentowania i RSSO? Chodzi mi o porównanie „tradycyjnej” pożyczki gotówkowej oraz pożyczki konsolidacyjnej. Która jest korzystniejsza?

2. Czy w obecnej sytuacji mogę zawnioskować o pożyczkę? U obecnego pracodawcy jestem zatrudniony od 4 miesięcy na umowę o pracę na czas nieokreślony, natomiast u poprzedniego pracodawcy również byłem zatrudniony na czas nieokreślony, na umowę o pracę, przez okres 6 lat. Pomiędzy jednym a drugim zatrudnieniem nie było przerwy. Czy staż pracy u obecnego pracodawcy nie jest zbyt krótki by starać się o pożyczkę?


Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Mateusz251
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
05-12-2024
Wiadomość 1 z 2 (1 295 wyświetleń)

Re.: Zapytanie odnośnie pożyczki

1. W obu przypadkach oprocentowanie, jak i RRSO będzie takie samo.

2. W sytuacji, gdzie otrzymujesz wynagrodzenie od jednego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy, to nie będziesz miał możliwości zawnioskowania o zobowiązanie kredytowe.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
224
46
02-09-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 238 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Powrót do starego wyglądu bankowości - AKTUALNA TO STRZAŁ W KOLANO!

Dziękujemy za opinię. Przekazałem ją do zespołu odpowiedzialnego za naszą bankowość.

12-12-2025
Re: Powrót do starego wyglądu bankowości - AKTUALNA TO STRZAŁ W KOLANO!

Witam,

Proszę o powiększenie pola tekstowego "Tytuł" oraz "Nazwa i adres odbiorcy", tak jak to było w starej wersji, a najlepiej umożliwienie opcji powrotu do starego interfejsu. Ten jest nieintuicyjny

...

12-12-2025
Spłata kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

 

Posiadamy kredyt hipoteczny, który jest przypisany do konta narzeczonej, oczywiście w umowie kredytowej jestem dopisany do kredytu jako współkredytobiorca (50/50). W przypadku, gdybyśmy c

...

09-12-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy