Odpowiedz

Pożyczka a BIK

Dzień dobry,

 

Kilka dni temu składałem wniosek online o pożyczkę gotówkową, jednak otrzymałem informację, iż w związku z danymi z BIK niemożliwym jest udzielenie zaangażowania (Bank wysłał zapytanie do BIK - otrzymałem alert z Biura Informacji Kredytowej). BIK został zaktualizowany, a zobowiązanie, które zaważyło o decyzji zostało spłacone i wykreślone (jestem pewien, że decyzja była spowodowana właśnie tą jedną pozycją). W dniu dzisiejszym złożyłem wniosek o pożyczkę, jednak treść pozostała ta sama jak w przypadku poprzedniej, jednak Bank nie wysłał zapytania do BIK. 

 

W takim przypadku rodzi się pytanie - jak często Bank przy sprawdzaniu swoich klientów zasięga do BIK? Jestem pewien, że do momentu, kiedy nie nastąpi kolejne zapytanie, będzie wyświetlany komunikat finalny o braku możliwości wzięcia pożyczki.

Odpowiedz
0 Lajków
TresorBerlin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
18-12-2017
Wiadomość 1 z 6 (5 003 wyświetleń)

Re: Pożyczka a BIK

@TresorBerlin W trakcie składanie wniosku o zobowiązania kredytowe pobieramy raport z BIK. Raport jest ważny kilkanaście dni. W sytuacji gdy w tym okresie Twoje zobowiązania znacząco ulegną zmianie - pobieramy nowy raport. Spłacone zobowiązania jeśli były "obciążające zdolność kredytową" od razu po spłacie nie wpływają na zmianę oceny ratingowej.  
W przypadku gdy są to tylko posiadane zobowiązania, które spłaciłeś, możesz złożyć wniosek w oddziale banku z prośba o pobranie nowego raportu z BIK.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (4 943 wyświetleń)

Re: Pożyczka a BIK

[ Edytowane ]

Proszę o sprostowanie, jeśli źle rozumiem. Przypuśćmy, że miałem zobowiązanie X, które mocno obciążało zdolność kredytową. Po jego spłaceniu i zamknięciu w BIK (nie figuruje w BIK ze względu na wycofaną zgodę o przetwarzaniu danych po wygaśnięciu zobowiązania) rating się nie zmienia i nie wpływa na decyzję, ergo mniej więcej sytuacja wygląda tak, jak przed spłatą zobowiązania? Jeśli tak, w mojej ocenie jest to dość dziwne. Jak rozumiem, jeśli jedynym czynnikiem było właśnie to zobowiązanie (a właściwie jego wysokość) to po spłaceniu zdolność kredytowa powinna się zmienić, tak?

Odpowiedz
0 Lajków
TresorBerlin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
18-12-2017
Wiadomość 3 z 6 (4 900 wyświetleń)

Re: Pożyczka a BIK

@TresorBerlin Tak jak pisał wcześniej @Konto usunięte w tej sytuacji proponujemy Ci wizytę w jednym z naszych oddziałów, abyś złożył nowy wniosek kredytowy z nowo wygenerowanym raportem BIK. Przez naszą społeczność nie będziemy Ci w stanie zaproponować innego rozwiązania i przeanalizować Twojego przypadku. Składając nowy wniosek oparty na nowym raporcie BIK nasi analitycy ponownie przeanalizują Twoją zdolność kredytową. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 6 (4 851 wyświetleń)

Re: Pożyczka a BIK

Proponujecie człowiekowi wizytę w oddziale i złożenie nowego wniosku o pożyczkę, której nie otrzymał przez internet z powodu jakiegoś negatywnego wpisu w BIK. Ale nie wspomnieliscie słowem, ze każde zapytanie o jakakolwiek pożyczkę również obniża zdolność kredytowa w BIK, jak również szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Analitycy, widząc zbyt dużą liczbę zapytań kredytowych, oceniają potencjalnego kredytobiorcę jako osobę niepotrafiącą utrzymać płynności finansowej, a tym samym ze skłonnością do popadania w tzw. pętlę zadłużenia. W tej sytuacji potencjalny klient nieświadomie sam sobie obniża zdolność kredytowa, składając wnioski o pożyczkę z decyzja negatywna. Tego doradcy na forum nie powiedzą.

Odpowiedz
0 Lajków
pawlik20085
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-12-2016
Wiadomość 5 z 6 (4 700 wyświetleń)

Re: Pożyczka a BIK

Faktycznie, tak jak pisaliśmy wcześniej, za każdym razem, gdy składasz wniosek weryfikujemy dane w BIK. Na decyzję kredytową wpływa wiele czynników, m. in. są to dane z BIK. Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie. Trudno nam się tutaj odnieść, co miało konkretnie wpływ na decyzję. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 6 z 6 (4 620 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy