Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Nadpłata pożyczki gotówkowej - jak liczone są odsetki

Witam, 

Złożyłem wniosek na pożyczkę w wysokości 60000 zł na 100 miesięcy. Zamierzam ją nadpłacać. Już miałem podpisać umowę, ale pewien niepokój wzbudził zapis:

Częściowa spłata Kwoty pożyczki pomniejszy pozostający do spłaty kapitał i skróci okres spłaty pożyczki.
Wysokość rat nie zmieni się jednak, z wyjątkiem ostatniej raty, której wysokość i termin płatności Bank wskaże
Pożyczkobiorcy najpóźniej 30 dni przed terminem płatności, zgodnie z Zasadami doręczania korespondencji.
Częściowa wcześniejsza spłata Kwoty pożyczki nie zwalnia więc Pożyczkobiorcy z obowiązku spłacania kolejnych
rat zgodnie z Umową

Mam harmonogram, z którego wynika jakaś kwota odsetek do zapłaty w konkretnym miesiącu. np. 

Data spłaty 01.02.2023

Kwota:906,12

Kwota kapitału: 379,35

Kwota odsetek: 526,77

I teraz pytanie - gdybym w grudniu spłacił (nadpłacił) np. 20000 zł, to nadal będę płacił odsetki w wysokości 526,77 itd wg harmonogramu aż do momentu, kiedy kwota kapitału zmniejszy się do tych 20000 nadpłaconych i w tym momencie nastąpi koniec pożyczki czyli jakieś 30 miesięcy wcześniej ?

Czy też rata w wysokości 906,12 będzie zawierała odsetki od kapitału pomniejszonego o te 20 000 zł i tym samym kwota odsetek  będzie niższa, a kapitał wyższy itd co jeszcze bardziej skróci okres obowiązywania pożyczki ?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Markuss
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-09-2022
Wiadomość 1 z 2 (4 262 wyświetleń)

Re: Nadpłata pożyczki gotówkowej - jak liczone są odsetki

Jeśli nadpłacasz pożyczkę, zmniejszamy kapitał. Będzie więc mniejsza kwota od której naliczamy odsetki. Harmonogram zaktualizujemy po zaksięgowaniu nadpłaty.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (4 223 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy