Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Kredyt konsolidacyjny ciągle rosnie

Witam zdecydowałam się na konsolidacje i okazało się ze kredyt ciągle rośnie przynajmniej o ok 10 zl dziennie. O co chodzi skoro raty mam niezmienne i wynoszą po 520 zł. Czy ja to wszystko musze nadplacic? To daje ok 300 zł miesięcznie....
Odpowiedz
0 Lajków
dorotkaheh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-10-2017
Wiadomość 1 z 4 (6 144 wyświetleń)

Re: Kredyt konsolidacyjny ciągle rosnie

Kredyt rośnie ponieważ jest on oprocentowany zgodnie z umową. W danym dniu prezentujemy saldo kredytu do spłaty. Kwota ta nie obejmuje odsetek za cały okres umowy Twojego kredytu.

Nie zapłaciłaś ich również z góry z chwilą uruchomienia kredytu.

Odsetki naliczamy dziennie. Stąd w innym dniu widzisz wyższą kwotę pożyczki do spłaty. Odsetki te spłacasz w ratach miesięcznych.

Informację o odsetkach możesz sprawdzić m.in. w harmonogramie. Udostępniamy go w usłudze Moje ING w zakładce Moje finanse/Kredyty. W szczegółach możesz pobrać harmonogram spłaty.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (6 073 wyświetleń)

Re: Kredyt konsolidacyjny ciągle rosnie

Czyli jak teraz mam ok 10 tys zl odsetek to mogę łacznie spłacić nawet 20 tys? Czyli okres kredytowania może się wtedy wydłużyć czy raty mogą wzrosnąć?
Odpowiedz
0 Lajków
dorotkaheh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-10-2017
Wiadomość 3 z 4 (6 047 wyświetleń)

Re: Kredyt konsolidacyjny ciągle rosnie

Nie, całkowity koszt pożyczki będzie dokładnie taki jak był ustalany na początki i jest zaznaczony również na umowie kredytowej.
Okres kredytowania również się nie wydłuży i jeżeli oprocentowanie jest stałe, to kwota raty również nie wzrośnie.

Na dzień uruchomienia pożyczki zawsze jest widoczna kwota kapitałowa, która w tym przypadku wynosi 10 000 zł. Nie pobieramy odsetek od razu, tylko naliczamy je dziennie od kwoty, która pozostała obecnie do spłaty, dlatego całkowita kwota do spłaty wzrasta. Nie ma to wpływu na ratę oraz okres kredytowania.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 4 z 4 (5 987 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy