Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

Witam. Z racji że jest to mój pierwszy zarówno post jak i wątek chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Chciałbym tez podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami jak i poniekąd swojego rodzaju rozczarowaniem swojego Banku ING którego klijętem jestem od już nawet nie pamiętam ilu nastu lat. W reklamach szeroko pokazane jest jak to Bank potrafi pomóc itp ale w moim przypadku chyba wygląda to nieco inaczej.

W życiu róznie bywa raz lepiej raz gorzej, raz obroty większe na koncie raz nie ale przyszedł czas gdzie pszyszły gorsze dni i licząc na pomoc banku mamy wielkie nie. Zmuszony do korzystania z innych środków jakoś idzie sobie poradzić ale czy ktos mi może wyjasnić dlaczego tak przyjazny bank widzac że kilkunastoletni klijent korzysta z obcej karty i regularnie ją spłaca. Spłaca tez inne pozyczki z zegarkiem w ręku a jednak jest jak widać nie pewny i nie godny zaufania. Skoro im oddaje to swojemu też bym oddał będąc tutaj naście lat. Czy naprawdę to nie ma żadnego znaczenia ? ile warte są zaświadczenia o zarobkach w porównaniu z realną spłatą karty lub pożyczki w innym banku ? czy to nic nie znaczy ? Konto które pośiadam nie można powiedzieć że jest tanie w utrzymaniu, jest jedyne a jednak dalej ktoś kto pracuje jak może, spłaca i nie znika za granice czy rozpływa się w powietrzu chyba nic nie znaczy.

Nie sądzę że wiele osób to przeczyta, że ktoś zareaguje, że ktoś się skontaktuje czy wogule się ktoś się przejmie ale przykro mi bardzo z tego powodu że tak własnie jestem traktowany że mając dobre i szczere intencje co miesiąc pokazując wpłatami że konsekwentnie wywiązuje się z zobowiązań mój "stary" bank ma mnie po prostu gdzieś jak ostatniego biedaka któremu można dołozyć max 50zł debetu w razie jak zbraknie mu na głupie fajki.

Pozdrawiam osobę z banku która musiała przeczytać te wypociny chyba wogóle nie istotnego pacjęnta tego banku bo klijentem się tutaj nie czuje.

 

Pozdrawiam Piotr G

Piotr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
27-01-2016
Wiadomość 1 z 9 (11 552 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

Niestety muszę się całości zgodzić z przedmówcą.

 

ING jest jedynie zainteresowane Tobą kiedy wtedy kiedy może Ci wcisnąć jakieś "chałowate" ubezpieczenie którego nikt nie chce kupić, wówczas potrafią dzwonić namolnie kilka razy dziennie.

 

Na moim przykładzie wygląda to następująco byłem ( jeszcze jestem ale już niedługo Emotikon: Szczęśliwy ) klientem Banku od nastu lat  (ok 20). Przez konto osobiste przez ten czas przeszło całkiem sporo pieniędzy. Nie było nigdy problemu z drobnymi kredytami gotówkowymi ( wiadmo plany sprzedażowe Emotikon: Szczęśliwy )

Dwa lata temu postanowiłem wraz małzonką kupić dom , założyłem że mając konto 20 lat przez które przez ten czas przeszło środków z 5 takich kredytów, że  nie będzie żadnego problemu również z hipotecznym. I tu się okazało że cała moja historia w ING , jest bez żadnego znaczenia,  mimo że wszystkie moje obroty osobiste przechodziły przez ten rachunek i Bank mógł sobie przeanalizować moje wszystkie dochody i wydatki z ostatnich 20 lat , nagle moje podstawowe źródło dochodu stało się niewiarygodne ( faktycznie jest dość specyficzne ale wynagrodzenie regularnie i termino spływa ) i że na kredyt hipoteczny nie mogę liczyć ale mogą mi dać kartę kredytową Emotikon: Szczęśliwy z wysokim limitem.

 

Poszedłem do innego Banku, mimo specyficznego źródła dochodu uznali że nie jestem hochsztaplerem ( BIK  pomógł Emotikon: Szczęśliwy ) dostałem kredyt ( faktycznie trochę droższy niż w ING ) ale kupiłem dom i dobrze mi się nim mieszka. Bank od dwóch lat zarabia na mnie i będzie jeszcze zrabiał jeszcze kilka dobrych lat , większość moich obrotów przeszła już do tego Banku w ING wpływa jedynie tyle aby pokryć ratę kredytu który mi jeszcze został do spłacenia. Spłacę go do końca ( to już za 3 miesiące ) i po 22 latach przestanę być klientem ING.

 

I tak ING za 3 miesiące strrci klienta z detalu a za kolejne 4 miesiące jeszcze klienta korporacyjnego ( skończy się linia kredytowa) . Czy było warto dla mnie na pewno tak wiem przynajmniej ile jestem warty dla Banku ( czyli wedłyg mnie nic Emotikon: Szczęśliwy )  , czy dla Banku - niech ocenią to bankowcy

Hamilcar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
02-12-2015
Wiadomość 2 z 9 (11 435 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

Kredyty dla osób indywidualnych chyba nie są mile widziane w ING bo mam identyczne odczucia. Dawno temu potrzebowałem nagle ledwo 20k pln na samochód, oczywiście niemożliwe, chociaż to były moje niecałe trzymiesięczne dochody, regularne, od dawna, tyle że nie na etacie, obciążeń też nie miałem jakichś dużych bo może 3k miesięcznie.

Potem jeszcze kiedyś chcialem z ciekawości sprawdzić trochę większą kwotę ale nadal niewielką (60k pln), która była mniej więcej podobnym okresem moich przychodów. Decyzja oczywiście negatywna, jakżeby inaczej, to nic że od kilkunastu lat praktycznie wszystkie dochody wpływają mi do ING, to nic że mają masę historii.

Obecnie z rozpędu mam jeszcze w miarę świeży leasing w ING, ale w sprawie finansowania innych rzeczy już tam nie zaglądam - nie chcą moich pieniędzy to nie, trudno. W tym roku będę potrzebował hipoteki i oczywiście nie biorę nawet pod uwagę ING, to bez sensu.

Dopóki bank był w porządku pod innymi względami to mi to nie przeszkadzało, zastanawia mnie jednak skąd takie podejście.

Btw, 'klient' i 'pacjent', aż bolą oczy Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 3 z 9 (11 409 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

Nie wiem czy nie widzę edycji czy jednak ostatecznie nie ma tej opcji.

Jeszcze co do leasingu - tu też nie było łatwo, przeszło głównie dlatego że zrobiłem maksymalną wpłatę własną a i tak musiało iść z jakimiś tam odstępstwami, ING albo bardzo nie lubi przedsiębiorców (a nie działam w standardowo nielubianych przez banki branżach) albo po prostu nie lubi niczego kredytować, ot taki bank do robienia przelewów.
Odpowiedz
0 Lajków
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 4 z 9 (11 400 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

[ Edytowane ]

Na decyzję kredytową zarówno w przypadku klientów indywidulanych jak i firmowych wpływa wiele czynników. Badana jest m.in. zdolność kredytowa, sprawdzana historia spłat dotychczasowych zobowiązań kredytowych, analiza wydatków związanych z gospodarstwem domowych czy też ilość osób na utrzymaniu. Dopiero na tej podstawie bank podejmuje ostateczne decyzje.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 5 z 9 (11 313 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

Oczywiśćie Pani Magdaleno o tym wiemy, zastanawia mnie tylko dlaczego bank ma dość dziwne metody obliczania tej zdolności, jeden mój przypadek:

miałem miesięczną przerwę w dochodach ponieważ umowa była opłacona hurtem za całość, no ale dla ING to już zbyt skomplikowana sytuacja i powoduje moją zupełną niewiarygodność, ewentualnie mogłem dostać KK (wiadomo, plany sprzedażowe) na paskarskich warunkach.

W paru innych bankach zdolność w tamtym momencie wahała się w zakresie 300-500k pln, tam najwyraźniej to nie przeszkadzało.
Odpowiedz
0 Lajków
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 6 z 9 (11 309 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

Pani Magadaleno

Wszystko rozumiem, każdy Bank ma prawo sprawdzać zdolność kredytową na swój sposób i wedle swoich procedur,  aczkolwiek wypisywanie standartowych formułek jak to Pani zrobiła, niestety jest typowe dla ING gdzie nikt nie ma odwagi powiedzieć mi : Nie damy Ci kredytu bo ...

łatwiej jest napisać standartową formułkę, że zapadła decyzja odmowna a Bank nie musi podawać przyczyny odmowy.

W moim przypadku

zdolność kredytowa - chyba jest bo konkurencja dała mi kredyt ( tylko na podstawie zaświadczeń bez 20-letniej wiedzy o mnie ), a BIK do dnia dzisiejszego z nawyższą możliwą oceną

sprawdzana historia spłat dotychczasowych zobowiązań kredytowych - chyba pozytywna, ocena BIK chyba mówi sama za siebie

analiza wydatków związanych z gospodarstwem domowych - sądze że spora nadwyżka była a i wiedza też spora z 20 lat chyba wystarczy

ilość osób na utrzymaniu - nie zmieniła się w ciągu dwu miesięcy - taka sama jak u konkurencji

zródo i wysokość dochodów - identyczne jak u konkurencji

i

u nich się dało w ING nie

Muszą Państwo pamiętać, że klienci też podejmują decyzje i też z nich tłumaczyć się nie muszą, ale smutna mina mojej opiekunki w ING jak jej odpowiedziałem na pytanie dlaczego obroty na koncie osobistym i firmowym tak bardzo zmalały, mówiła sama za siebie.  Przekonywanie że to już ponad 20 lat razem i status VIP jakoś nie zabrzmiały przekonująco dla mnie.  Państwo podjeli decyzję, ja również , chociaż obiektywnie muszę przyznać że ING Online i Ing Business online dla mnie są najbardziej czytelne i intuicyjne ale konkurencja też pracuje nad tym i może się poprawią w przyszłości ( przynajmniem mam taką nadzieję Emotikon: Szczęśliwy ). 

Odpowiedz
0 Lajków
Hamilcar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
02-12-2015
Wiadomość 7 z 9 (11 228 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

Niestety nie widzę możliwości edytowania

Dla pełnej jasności konkurencją nie był GNB który wg mnie uprawia drogie rozdawnictwo kredytów zwłaszcza hipotecznych
Odpowiedz
0 Lajków
Hamilcar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
02-12-2015
Wiadomość 8 z 9 (11 227 wyświetleń)

Re.: Kredydty chyba naprawdę są dla ludzi którzy ich nie potrzebują :(

U mnie też konkurencją nie jest oczywiście GNB, ogólnie chyba każdy odrobinę bardziej świadomy konsument w tym kraju unika podmiotów z grup należących do pana LC.
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 9 z 9 (11 193 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy