Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Karta kredytowa po zakończonej upadłości konsumenckiej

Witam,
Jakiś czas temu zakończyło się prawomocnie moje postępowanie upadłościowe w konsekwencji czego wszystkie zobowiązania zostały umorzone. W ING banku nie miałem długów a obecnie mam kilka tysięcy na koncie oszczędnościowych. Po złożeniu wniosku o kartę kredytową na kwotę 500 zł w celu budowania historii kredytowej ( scorringu w BIK), niestety powodem odmowy było przejście zgodnie z prawem upadłości konsumenckiej. Nie możecie mi zablokować na moim koncie tych 500zł na poczet kwoty limitu na karci kredytowej ,byle bym mógł budować historię kredytową? To po co jest możliwa upadłość skoro nie ma zatarcia upadłości?
Odpowiedz
0 Lajków
Gawel272
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
05-04-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 989 wyświetleń)

Re: Karta kredytowa po zakończonej upadłości konsumenckiej

Na decyzję kredytową ma wpływ wiele czynników. Przez spółczesność niestety nie mam jak sprawdzić z czego wynikała odmowna decyzja w twojej sprawie. Dlatego proszę o kontakt z naszą całodobową infolinią pod numerem (32 357 00 69) lub czatem, po zalogowaniu się do bankowości. Będziemy mogli przyjąć od Ciebie odpowiednie zgłoszenie. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 847 wyświetleń)

Re.: Karta kredytowa po zakończonej upadłości konsumenckiej

Witam, Banki mają dość rygorystyczne podejście do zdolności kredytowej. W jaki sposób poprawić zdolność kredytową ?
- Na początek stałe wpływy z tytułu umowy o prace/zlecenie na konto ING
- Po całym procesie upadłości jest się w statystykach na minus więc trzeba je podbić np biorąc telewizor na raty nawet jeżeli posiada się na ten sprzęt gotówkę ( sugeruję spłatę 2 rat po czym całkowitą spłatę. W tym wypadki punktacja wzrośnie)
- pobranie raportów BIK (możliwe, że stare długi nie zostały wykreślone jeszcze z rejestru) i zgłoszenie nieprawidłowości
- Korzystanie z innych usług banku(lokaty, ubezpieczenia itp) dodaje klienta automatycznie do bazy stałych klientów zwiększając zdolność w tym banku i wpływa na korzystniejsze oferty( mniejsze oprocentowanie kredytów, limitów itp)

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Owad
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
07-04-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 805 wyświetleń)

Re.: Karta kredytowa po zakończonej upadłości konsumenckiej

Stałe wpłaty są, w BIK i BIG też czysto, a na koncie oszczędnościowym kilka tysięcy. Podstawa odmowy: upadłość konsumencka. O kredycie ratalnym zapomnij.
Odpowiedz
0 Lajków
Gawel272
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
05-04-2021
Wiadomość 4 z 4 (2 716 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy