Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

Dobry wieczór, jaki jest obecny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny? od momentu złożenia wnioski do momentu pierwszej decyzji, a potem od momentu pierwszej decyzji do momentu decyzji ostatecznej?
Czytałam, że jest bardzo dużo opóźnień - wniosek złożyliśmy 7 stycznia.


Dziękuję i pozdrawiam,

Aleksandra
Odpowiedz
0 Lajków
Aleksandra_kafi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-01-2021
Wiadomość 1 z 3 (16 172 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

[ Edytowane ]
@Aleksandra_kafi, najwięcej informacji na temat swojego wniosku i czasów procesowania uzyskasz u osoby u której składałeś wniosek o kredyt hipoteczny. Ta osoba również powinna informować Cię na bieżąco przy kolejnych zmianach statusu wniosku, bądź wymaganych dodatkowo dokumentach itd.

Co do czasów szacunkowych banku na poszczególne etapy wniosku to możesz sobie poglądowo sprawdzić tutaj: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Obecnie analiza wstępna wniosków trwa między: 25-28 dni roboczych, ale te czasy szacunkowe są aktualizowane przez bank więc samemu je sprawdzaj na tej dedykowanej stronie, o ile masz taką potrzebę.

Dodam, że w Styczniu bank zapewne zakończy rozpatrywać wnioski z promocji jesiennej wiec jest szansa, że czasy ulegną skróceniu, natomiast przygotuj sobie 1,5 miesiąca na oczekiwanie na finalną decyzję banku i przypuszczam, że ją otrzymasz do końca lutego lub wcześniej.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (16 152 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

Osobiście złożyłem wniosek 9.12 i wciąż czekam na decyzje.
Polecam uzbroić się w cierpliwość.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (15 513 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy