Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

Dobry wieczór, jaki jest obecny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny? od momentu złożenia wnioski do momentu pierwszej decyzji, a potem od momentu pierwszej decyzji do momentu decyzji ostatecznej?
Czytałam, że jest bardzo dużo opóźnień - wniosek złożyliśmy 7 stycznia.


Dziękuję i pozdrawiam,

Aleksandra
Odpowiedz
0 Lajków
Aleksandra_kafi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-01-2021
Wiadomość 1 z 3 (11 369 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

[ Edytowane ]
@Aleksandra_kafi, najwięcej informacji na temat swojego wniosku i czasów procesowania uzyskasz u osoby u której składałeś wniosek o kredyt hipoteczny. Ta osoba również powinna informować Cię na bieżąco przy kolejnych zmianach statusu wniosku, bądź wymaganych dodatkowo dokumentach itd.

Co do czasów szacunkowych banku na poszczególne etapy wniosku to możesz sobie poglądowo sprawdzić tutaj: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Obecnie analiza wstępna wniosków trwa między: 25-28 dni roboczych, ale te czasy szacunkowe są aktualizowane przez bank więc samemu je sprawdzaj na tej dedykowanej stronie, o ile masz taką potrzebę.

Dodam, że w Styczniu bank zapewne zakończy rozpatrywać wnioski z promocji jesiennej wiec jest szansa, że czasy ulegną skróceniu, natomiast przygotuj sobie 1,5 miesiąca na oczekiwanie na finalną decyzję banku i przypuszczam, że ją otrzymasz do końca lutego lub wcześniej.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
81
18-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (11 349 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

Osobiście złożyłem wniosek 9.12 i wciąż czekam na decyzje.
Polecam uzbroić się w cierpliwość.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (10 710 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wpłatomat pobrał pieniądze bez potwierdzenia i znikły!!

Jednak nie zakończyło sie pomyślnie. Przedstawiłem bankowi fakturę od radcy prawnego który pomógł mi odzyskać pieniądze a bank nie wróci mi kosztów które poniosłem w walce o swoje pieniądze. Bank Ing 

...

24-03-2023
Nadpłata a zajęcie komornicze

Witam.
Czy jeśli mam zajęcie komornicze na koncie a mam dostać nadpłatę zasiłku opiekuńczego to czy zostanie mi to zabrane z konta ?

23-03-2023
Re: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

Trudno mi się odnieść do tej sytuacji przez Społeczność. Faktycznie zmieniały się regulacje dotyczące polisy ubezpieczenia nieruchomości z ryzykiem powodzi. 
Jednak dotyczy to nowych umów kredytowych p

...

23-03-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy