Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

Dobry wieczór, jaki jest obecny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny? od momentu złożenia wnioski do momentu pierwszej decyzji, a potem od momentu pierwszej decyzji do momentu decyzji ostatecznej?
Czytałam, że jest bardzo dużo opóźnień - wniosek złożyliśmy 7 stycznia.


Dziękuję i pozdrawiam,

Aleksandra
Odpowiedz
0 Lajków
Aleksandra_kafi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-01-2021
Wiadomość 1 z 3 (9 779 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

[ Edytowane ]
@Aleksandra_kafi, najwięcej informacji na temat swojego wniosku i czasów procesowania uzyskasz u osoby u której składałeś wniosek o kredyt hipoteczny. Ta osoba również powinna informować Cię na bieżąco przy kolejnych zmianach statusu wniosku, bądź wymaganych dodatkowo dokumentach itd.

Co do czasów szacunkowych banku na poszczególne etapy wniosku to możesz sobie poglądowo sprawdzić tutaj: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Obecnie analiza wstępna wniosków trwa między: 25-28 dni roboczych, ale te czasy szacunkowe są aktualizowane przez bank więc samemu je sprawdzaj na tej dedykowanej stronie, o ile masz taką potrzebę.

Dodam, że w Styczniu bank zapewne zakończy rozpatrywać wnioski z promocji jesiennej wiec jest szansa, że czasy ulegną skróceniu, natomiast przygotuj sobie 1,5 miesiąca na oczekiwanie na finalną decyzję banku i przypuszczam, że ją otrzymasz do końca lutego lub wcześniej.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
184
80
18-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (9 759 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytowa

Osobiście złożyłem wniosek 9.12 i wciąż czekam na decyzje.
Polecam uzbroić się w cierpliwość.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (9 120 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Terminy realizacji drugiej transzy.

Dzień dobry :-)

Mam pytanie dotyczące wypłaty drugiej transzy do dewelopera.- termin do końca miesiąca. W aplikacji jest napisane, że rozpatrzenie wniosku może zająć do dziesięciu dni.
Nie chciałbym się...

20-05-2022
konto oszczędnościowe 4%

Cześć,

 

Jestem zielony jeśli chodzi o banki, czy to konto wiąże się z jakimś ryzykiem? Czy konto oszczędnościowe to to samo co lokata? Dlaczego bank nie doda tych 4% do istniejącego konta bankowego tyl

...

20-05-2022
Re: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - dopłata a zmiana wysokości raty / wakacje kredytowe

Wystarczy, że zgłosisz taką sytuację - telefonicznie (32 357 00 76) lub w naszej placówce bankowej. Następnie od razu możemy przyjąć od Ciebie nowy wniosek - podczas tego samego kontaktu.  Nie potrzeb

...

20-05-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy