Kredyty i pożyczki

Odpowiedz
Highlighted

Brak oferty kredytowej-pozaodsetkowe koszty kredytu

Witam,
Mam pytanie odnośnie pozaodsetkowego kosztu kredytu. Chcialłbym wziąć kredyt w banku (przykładowo) na 80 tysięcy.
Zdolnośc kredytową posiadam- informację otrzymałem w banku. Jednak w myśl ustawy o pozaodsetkowym kosztem kredytu, nie otrzymuję oferty w banku.
Posiadam zobowiązania (w ing oraz w innym banku) zaciągnięte w ciągu 120 dni od wnioskowania o kredyt. Proszę o informację, czy:
-W razie spłaty kredytów wziętych w ING w ciągu 120 dni, mogę liczyć na ofertę? Obowiązuje jakaś karencja co do czasu pojawienia się oferty kredytu?
-Czy wystarczy spłata kredytów jedynie w ing, czy wszystkie zaciągnięte w ciągu 120 dni zobowiązania muszą zostać spłacone?
Proszę o pomoc w interpretacji. Posiłkowałem się ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 10 września 2015 roku, wchodzący w życie po 6 miesiącach- 11 marca 2016) art. 36c.

Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz
0 Lajków
Rain92
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
07-07-2016
Wiadomość 1 z 2 (2 234 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Brak oferty kredytowej-pozaodsetkowe koszty kredytu

W przypadku składania wniosku o pożyczkę, pozaodsetkowe koszty kredytu badamy wyłącznie w stosunku do pożyczek posiadanych w naszym banku.
W momencie wnioskowania o pożyczkę jest przeprowadzana ocena całości danych zawartych we wniosku (nie tylko zdolności kredytowej) i na tej podstawie jest przygotowywana oferta. Ze względu na to, że spłata posiadanych zobowiązań w ING nie jest wyłączną przesłanką pozytywnej decyzji kredytowej, nie możemy zagwarantować, że zostanie przygotowana oferta.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
593
145
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 188 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy