Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Brak oferty kredytowej-pozaodsetkowe koszty kredytu

Witam,
Mam pytanie odnośnie pozaodsetkowego kosztu kredytu. Chcialłbym wziąć kredyt w banku (przykładowo) na 80 tysięcy.
Zdolnośc kredytową posiadam- informację otrzymałem w banku. Jednak w myśl ustawy o pozaodsetkowym kosztem kredytu, nie otrzymuję oferty w banku.
Posiadam zobowiązania (w ing oraz w innym banku) zaciągnięte w ciągu 120 dni od wnioskowania o kredyt. Proszę o informację, czy:
-W razie spłaty kredytów wziętych w ING w ciągu 120 dni, mogę liczyć na ofertę? Obowiązuje jakaś karencja co do czasu pojawienia się oferty kredytu?
-Czy wystarczy spłata kredytów jedynie w ing, czy wszystkie zaciągnięte w ciągu 120 dni zobowiązania muszą zostać spłacone?
Proszę o pomoc w interpretacji. Posiłkowałem się ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 10 września 2015 roku, wchodzący w życie po 6 miesiącach- 11 marca 2016) art. 36c.

Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz
0 Lajków
Rain92
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-07-2016
Wiadomość 1 z 2 (3 397 wyświetleń)

Re.: Brak oferty kredytowej-pozaodsetkowe koszty kredytu

W przypadku składania wniosku o pożyczkę, pozaodsetkowe koszty kredytu badamy wyłącznie w stosunku do pożyczek posiadanych w naszym banku.
W momencie wnioskowania o pożyczkę jest przeprowadzana ocena całości danych zawartych we wniosku (nie tylko zdolności kredytowej) i na tej podstawie jest przygotowywana oferta. Ze względu na to, że spłata posiadanych zobowiązań w ING nie jest wyłączną przesłanką pozytywnej decyzji kredytowej, nie możemy zagwarantować, że zostanie przygotowana oferta.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 351 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy