Odpowiedz

Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ile obecnie trwa analiza dokumentów do wniosku o kredyt hipoteczny. 26 lutego dostałam mejla ze dokumenty w analizie (krok 2)
Odpowiedz
0 Lajków
Konmal1840
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
08-03-2024
Wiadomość 1 z 29 (6 239 wyświetleń)

Re.: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Bank ING ma niestety swoich klientów w glębokiej D... To efekt, że jak ma się klientów za dużo, to sie ich traktuje jak śmieci.
Czas oczekiwania od 60 do 90 dni na kredyt. 60 dni jak sie ponagla codziennie dzowniac do banku.
PRacowniy nauczeni przez managmanet mówić jedynie "przepraszam , to nie nasza wina". Odgórny managment to banda starych komuchów.
Polecam inne banki, gdzie podejście nie jest na takim dnie.
twist
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
09-03-2024
Wiadomość 2 z 29 (6 142 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Niestety, tutaj nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczegółów Twojej sytuacji. Prosimy o kontakt z doradcą przyjmującym wniosek.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 3 z 29 (5 949 wyświetleń)

Re.: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Czy dostała Pani decyzję banku?
Odpowiedz
0 Lajków
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
8
21-03-2024
Wiadomość 4 z 29 (5 537 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Wniosek został złożony przez pośrednika. Obecnie status : analizujemy dokumenty. Przewidywana data zmiany statusu 10-04-2024. Mam info z ing ze kontakt tylko przez pośrednika .
Konmal1840
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
08-03-2024
Wiadomość 5 z 29 (5 368 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Z czego wynika tak długi czas oczekiwania? Wnioski z końca lutego powinny mieć już zakończoną analizę. Czy w międzyczasie były uzupełniane brakujące dokumenty?
Odpowiedz
0 Lajków
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
8
21-03-2024
Wiadomość 6 z 29 (5 345 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Tak, najpierw po pobrawie tygodniu uzupełniałam oświadczenie o zarobkach bo miałam wypisane z 3 mocy a miało być z 6. Zrobiłam to od razu wysłano skan do banku a potem oryginał kurierem do centrali (jestem z północy kraju) potem po prawie dwóch tygodniach poproszono o dodatkowe wyjaśnienie dot. wypływów. Napisałam krótkie oświadczenie , skan do banku i wysyłka do centrali. Oświadczenie w środę weszło do banku Jestem stałym klientem banku od ponad 20 lat, bez innych kredytów a które miałam spłacane byly na szóstkę. Moja sytuacja jest jasna mam stała umowę o prace. Jestem rozżalona ze tak długo to trwa … a jeszcze operat przede mną …. Lokal z pierwotnego w budynku już oddanym do użytku wiec liczę ze pójdzie sprawnie. Rozumiem ze dzieli nas odległość ale podejmowanie kolejnego działania po przekazaniu przeze mnie dokumentów trwa poprostu dluuugo
Konmal1840
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
08-03-2024
Wiadomość 7 z 29 (5 301 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widniała wtedy informacja, że spodziewana data zakończenia etapu(2) czyli 'Analizujemy dokumenty' to 8 kwietnia. Tego dnia jedyna zmiana jaka zaszła to z wyświetlanego komunikatu usunieto spodziewaną datę zakończenia analizy. Wcześniej 4 kwietnia sprawdzano nas w BIK. Terminy umowy przedwstępnej zbliżają się nieubłaganie. Czy ktoś też czeka tak długo? Widze, że spodziewane terminy analizy dokumentów na stronie banku rosną (aktualnie 22 dni). Czy istnieją jakieś czasy gwarantowane, które bank musi zapenić?

KatarzynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
19-04-2024
Wiadomość 8 z 29 (1 219 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My od 4.03 byliśmy w analizie. Wszystkie dokumenty były ok i zgodnie z harmonogramem 27.03 dostaliśmy wstępną decyzję. Zgłosiliśmy operat przez bank i podpisaliśmy umowę deweloperską. Operat był dość szybko ale 3.04 bank zażądał oświadczeń od nas, że nasze zaświadczenia o dochodach nadal są aktualne. Zrobiliśmy to i od razu wystąpiliśmy w razie czego do pracodawców o nowe. Od dostarczenia oświadczeń nic się nie zmieniło, w zeszłym tygodniu dostarczyliśmy nowe zaświadczenia i nadal ten sam komunikat - oczekujemy na brakujące dokumenty. Wniosek składaliśmy przez pośrednika. Dramat.
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
8
21-03-2024
Wiadomość 9 z 29 (856 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

@KatarzynaP @Marta6 

Chciałabym pomóc ale tutaj nie mamy podglądu do wniosku kredytowego i jego etapu. W tej sprawie potrzebny jest kontakt ze specjalistą, u którego był składany wniosek

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
532
120
04-09-2015
Wiadomość 10 z 29 (716 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy