Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

zdolność kredytowa a przelewy na konto oszczędnościowe

Dzień dobry,

Zamierzam w najbliższym czasie ubiegać się o kredyt hipoteczny. W internecie przeczytałam, że analityk w trakcie rozpatrywania wniosku o kredyt bierze pod uwagę stałe wydatki z konta kredytobiorcy, do których mogą zaliczać się przelewy na konto oszczędnościowe. Od 3 miesięcy posiadam otwarte konto oszczędnościowe w ING, na które wykonuję przelewy raz większe, raz mniejsze, ale ogólnie staram się odłożyć na nim jak największą ilość pieniędzy i przelewam większą część pensji. Czy rzeczywiście te przelewy mogą w efekcie obniżyć moją zdolność kredytową? Czy wtedy rozsądnie jest zamknąć konto oszczędnościowe?

Pozdrawiam,

 

Paulina

Odpowiedz
0 Lajków
paulina_anna
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
08-11-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 295 wyświetleń)

Re.: zdolność kredytowa a przelewy na konto oszczędnościowe

Nie sądzę. Zdolność kredytową ocenia się na innych zasadach.
Analityk sprawdza Twoje wydatki ale jeśli przelewasz je na konto oszczędnościowe (TYM BARDZIEJ W ING!) to nie wpłynie to negatywnie na ocenę.
Na stronie ing znajduje się wpis, że zazwyczaj zdolność kredytową wycenia się na zasadzie:
Twój miesięczny dochód x 80 Emotikon: Szczęśliwy
Anita3
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
06-11-2020
Wiadomość 2 z 3 (3 212 wyświetleń)

Re: zdolność kredytowa a przelewy na konto oszczędnościowe

[ Edytowane ]

paulina_anna nie, przelewy na konto oszczędnościowe nie pomniejszą zdolności kredytowej. Zachęcamy do dalszego oszczędzania Emotikon: Szczęśliwy 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (3 210 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy