Odpowiedz

wkład własny

Witam,

proszę o wyjaśnienie odnośnie wkładu własnego: czy te 20% liczone jest od kwoty podpisanej na umowie ze sprzedającym dom czy od kwoty ustalonej przez rzeczoznawcę? I moje drugie pytanie miałąm umowę na czas określony od 13 marca  2017r. skończyła się 13 czerwca 2017r. otrzymałam kolejną  umowę na czas nieokreślony jakie zaświadczenie powinnam dostarczyć o zarobkach aby uzyskać kredyt hipoteczny na zakup domu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
kasiabar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-07-2017
Wiadomość 1 z 4 (6 104 wyświetleń)

Re.: wkład własny

Jeżeli rzeczoznawca wycenił nieruchomość wyżej niż kwota transakcji to wkład własny liczymy od ceny transakcji. Jeżeli cena nabycia wynikająca z aktu jest wyższa niż wartość nieruchomości po wycenie - to 20% liczymy od wyceny nieruchomości.
Przy umowie o pracę wymagamy zaświadczenia o zarobkach na druku bankowym. Będziemy prosili pracodawcę o dochód z 3 ostatnich miesięcy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (6 096 wyświetleń)

Re.: wkład własny

dziękuję za odpowiedź. Kiedy powinnam podpisać umowę przedwstępną lub akt notarialny ze zbywcą ? czy te dokumenty powinnam złożyć razem z wnioskiem o udzielenie kredytu? 

Odpowiedz
0 Lajków
kasiabar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-07-2017
Wiadomość 3 z 4 (6 086 wyświetleń)

Re.: wkład własny

Jeżeli zakup nieruchomości jest z rynku wtórnego to nie wymagamy umowy przedwstępnej ( zarówno tej w formie cywilnej jak i w formie aktu notarialnego). Prosimy tylko ustalić kwotę, za jaką jest nabywana nieruchomość. Jeżeli jest podpisana umowa to poprosimy o nią podczas składania wniosku o kredyt.
Przy zakupie z rynku pierwotnego (deweloper) wymagamy umowy rezerwacyjnej do złożenia wniosku kredytowego, natomiast do decyzji ostatecznej będziemy potrzebowali umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (6 067 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy