Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

wakacje kredytowe - kredyt na działkę

Szanowni Państwo,

 

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia wakacji kredytowych w kontekście kredytu hipotecznego na działkę, na której buduję dom. Nadmienię, że jest to jedyna nieruchomość jaką posiadam, mam ważne pozwolenie na budowę, a budowany dom będzie służył do moich celów mieszkaniowych.

W moim mniemaniu spełniam wszelkie założenia nowej ustawy.

 

Kolejna kwestia to sprawa potencjalnego dokredytowania na wykończenie domu. Z moich informacji wynika, że w roku w którym korzystam z wakacji kredytowych nie mam możliwości wzięcia kolejnego kredytu hipotecznego.

 

Proszę o komentarz.

 

Z poważaniem

Grzegorz

greg326
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
18-07-2022
Wiadomość 1 z 7 (4 126 wyświetleń)

Re.: wakacje kredytowe - kredyt na działkę

No właśnie, sama się nad tym zastanawiam. ING na swojej stronie twierdzi, że trzeba mieszkać na terenie nieruchomości obciążonej kredytem, dla którego chcemy wziąć wakacje. Przecież osoby, które wybudowały dom np do stanu deweloperskiego też na takiej nieruchomości jeszcze nie mieszkają, a wybudowały go w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych i będą w tym domu mieszkać w przyszłości. Co to za interpretacja ze strony ING? Ponadto działka budowlana również jest kupiona w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, tyle że w jakiejś przyszłości, tak samo jak dom w stanie deweloperskim, który jeszcze wymaga wykończenia. Proszę bank ING o zweryfikowanie swojej interpretacji ustawy i nie blokowanie innym możliwości skorzystania z wakacji kredytowych.
Krystocha
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
19-07-2022
Wiadomość 2 z 7 (4 037 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe - kredyt na działkę

Nie musisz jeszcze mieszkać w domu lub mieszkaniu - jednak oświadczasz, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń, że wniosek dotyczy umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 3 z 7 (3 935 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe - kredyt na działkę

Każdy przecież może mieszkać w piwnicy u teściowej zamiast w swoim domu.. czy to ma na myśli ING?

Odpowiedz
0 Lajków
greg326
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
18-07-2022
Wiadomość 4 z 7 (3 881 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe - kredyt na działkę

Ciężko się połapać, kiedy na Waszej stronie już chyba jest 4 wersja dotycząca możliwości skorzystania z wakacji kredytowych. Rozumiem wobec tego, że jeśli zakupiłam działkę na kredyt, aby wybudować na niej dom w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych (złożone pozwolenie na budowę), to będzie w porządku?
Odpowiedz
0 Lajków
Krystocha
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
19-07-2022
Wiadomość 5 z 7 (3 847 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe - kredyt na działkę

Chodzi o to, żeby mieszkanie/dom/działka, na którą masz kredyt hipoteczny, nie była wykorzystywane w celach inwestycyjnych, np. pod wynajem. Jeśli przeznaczeniem Twojego kredytu jest własne zamieszkanie - oświadczasz tak we wniosku pod rygorem odpowiedzialności karnej.

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 6 z 7 (3 800 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe - kredyt na działkę

W porządku, w takim razie wszystko się zgadza. Dziękuję Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Krystocha
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
19-07-2022
Wiadomość 7 z 7 (3 779 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy