03-09-2025 16:16
Witam,
jakie etapy prac powinny być ukończone aby rozliczyć kredyt hipoteczny na budowę domu?
Wiem na pewno, że musza być:
1. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne
2. Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne, bramy garażowe
3. Więźba dachowa, izolacja i ocieplenie dachu, pokrycie docelowe dachu
4. Wszystkie instalacje wewnętrzne
5. Tynki wewnętrzne i wylewki na podłogach
6. Ocieplenie budynku
7. Przyłącza
Najbardziej zastanawia mnie kwestia instalacji wewnętrznych. Jeśli według projektu domu ogrzewanie ma być pompą ciepła, to czy do rozliczenia kredytu ta pompa musi być już zamontowana?
05-09-2025 12:51
Jeśli budynek ma spełniać wymogi stanu deweloperskiego to musi to być stan który pozwoli na formalne zakończenie budowy.
Oznacza to, że instalacja dotycząca ogrzewania musi być zamontowana.
Skontaktuj się z nami pod numerem 32 357 00 69. Sprawdzimy to, a jeśli będzie to konieczne, to zgłosimy sprawę do działu IT.
01-04-2026Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.
Na kontakt z osobami zajmującymi się kredytami hipotecznymi może się Pani umówić w Moim ING. Po zalogowaniu do Mo
egzekucję prowadzi jedna jednostka jako przedstawiciel wierzyciela o ile zgodzi się prowadzić już dwa lata czekam i nikt się nie zgadza a srodki są blokowane przez bank
01-04-2026