Odpowiedz

kredyt na dokończenie budowy

Dzień dobry,

 

moja sytuacja:

- dom w stanie surowym otwartym 140m2 (fundamenty, sciany, strop, dach)

- działka obciążona hipoteką, wartość działki 95.0000 zł, do spłaty 80.000 zł kwoty zaciągniętego kredytu.

 

Pomijając kwestię zdolności kredytowej, czy w powyższej sytuacji mam szansę uzyskać u Was kredyt hipoteczny na dokończenie budowy i spłatę kredytu na działkę? Czy może są jakieś dodatkowe wymogi co do budynku - np. stan surowy zamknięty?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
Aleks1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
11-01-2018
Wiadomość 1 z 4 (7 391 wyświetleń)

Re: kredyt na dokończenie budowy

Tak, finansujemy również dokończenie rozpoczętej budowy na każdym etapie. To co będzie wymagane, to oddanie domu do użytkowania.

 

Uwzględniając fakt posiadania już kredytu hipotecznego na działce, jeśli jest w innym banku to nowy kredyt na budowę będzie musiał zawierać część na spłatę tego zobowiązania. Jeśli kredyt jest w ING Banku Śląskim to może zostać albo podobnie jak w pierwszym przypadku można spłacić i połączyć w jeden kredyt hipoteczny.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (7 369 wyświetleń)

Re: kredyt na dokończenie budowy

Dziękuję za szybką odpowiedź!

 

Jak w takim przypadku będzie ustalany wkład własny?

Czy stan surowy otwarty będzie spełniał wymóg wkładu własnego, jeśli tak to w jaki sposób będzie on wyceniany?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Aleks1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
11-01-2018
Wiadomość 3 z 4 (7 359 wyświetleń)

Re: kredyt na dokończenie budowy

Do wniosku o nowy kredyt poprosimy Cię o wypełnienie kosztorysu, w którym określisz ile pieniędzy zostało już przeznaczone na rozpoczęcie budowy oraz ile będzie Ci jeszcze potrzebne do dokończenia inwestycji. 

 

Wycenimy nieruchomość. Możesz skorzystać z naszego rzeczoznawcy (opłata wynosi 680 zł) lub wybrać swojego. Ta wycena będzie musiała wskazać, jaka będzie wartość docelowa tej nieruchomości. I właśnie od tej wartości docelowej domu z działką, obliczymy wymagane 20% wkładu własnego. 

 

Zaakceptujemy wkład wniesiony na zakup działki, jak i na rozpoczęcie budowy.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (7 327 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy