Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

kolejne przedłużenie okresu budowlanego

Witam,

Chciałabym zasięgnąć informacji czy dopuszczacie z uwagi na obecną sytuację spowodowaną epidemią więcej niż jedno przedłużenie okresu budowlanego

Pytam czysto hipotetycznie, aczkolwiek biorąc pod uwagę pracę urzędów oraz spore problemy z firmami wykonującymi niezbędne świadczenia zaczynam obawiać się, że głównym problemem w dokończeniu domu jest czas a nie pieniądze.

Część firm, mimo umówionych terminów przesunęła realizację (wynika to z reguły z np. kwarantanny jednego z pracowników)

do tego mieliśmy problem w urzędzie, rozwiązany dopiero po 4 miesiącach

Co jeśli wszystko zostanie zrobione zgodnie z harmonogramem prac (większość rzeczy w tym elewacja, rekuperacja mąż zaczął robić sam, bo nie możemy dłużej zwlekać), ale na przykład z uwagi na pracę urzędów budynek nie zostanie w porę dopuszczony do użytku? 

Raty są spłacane zgodnie z umową i nie stanowią problemu na dzień dzisiejszy

Będę wdzięczna za odpowiedź

Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (4 942 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

@Lelewelka Jeśli dom, nie jest oddany do użytkowania albo nie będzie oddany w terminie możesz zamówić aneks który przesunie/zmieni termin oddania go do użytku J

Opłata za aneks wyniesie 200 zł. Aneks możesz zamówić, dzwoniąc do nas – (32) 357 00 57. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00, w soboty 8:00-16:00.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 5 (4 895 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

rozumiem, że mogę takich aneksów zamawiać w nieskończoność? 

Jeden aneks już zamówiliśmy i byliśmy przekonani, że do czerwca tego roku spokojnie wszystko ukończymy.

Dlatego moje pytanie jest proste: Czy mogę poraz kolejny przedłużyć okres budowlany?

Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 3 z 5 (4 850 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

@Lelewelka Ilość takich aneksów jest ograniczona czasem, jaki dajemy na dokończenie odbiorów. Maksymalny czas, który proponujemy to 3 lata. Liczymy je od uruchomienia 1 transzy kredytu. Jeśli nawet te 3 lata okażą się niewystarczające, możesz wystąpić z wnioskiem o indywidualną zgodę banku na kolejny aneks, z jeszcze dłuższym terminem oddania domu. Koszt takiego aneksu to również 200 zł, natomiast wniosek w tej sprawie muszą podpisać wszyscy kredytobiorcy osobiście w oddziale banku.  

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (4 814 wyświetleń)

Re: kolejne przedłużenie okresu budowlanego

Bardzo dziękuję

Klarownie wyjaśnione Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 5 z 5 (4 808 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy