Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana pracy po podpisaniu umowy kredytowej a długi czas pomiędzy umowa a uruchomieniem

Witam,
Mam taką sytuację że:
Aktualnie czekamy z żoną na decyzja o kredyt hipoteczny.
Czy jeśli po podpisaniu umowy kredytowej zmienię pracę, to będzie problem z uruchomieniem transz kredytu które wg harmonogramu są ustalone na okolice 20lutego? Czy nie będzie problemu w tak długim przedziale czasu pomiędzy umowa kredytową , a samym uruchomieniem kredytu i zmiana pracy w między czasie już po podpisaniu umowy kredytowej?
Pytam w kwestii jeśli bank będzie chciał dodatkowego zaświadczenia o zarobkach to wtedy w lutym miałby tylko od nowego pracodawcy i zapewne nie byłyby to 3 miesiące.
Będę wdzięczny za pomoc , dziękuję z góry Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
michalkurowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
24-10-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 757 wyświetleń)

Re.: Zmiana pracy po podpisaniu umowy kredytowej a długi czas pomiędzy umowa a uruchomieniem

Raczej wątpliwe, by bank chciał zaświadczenie o zarobkach do lutego, jeśli wtedy uruchamiacie dopiero kredyt :-) poza tym, już było kilka postów o tym, że po podpisaniu umowy o kredyt, możesz zmienic prace Emotikon: Mrugający Wazne, żeby Twoje wynagrodzenie nie było niższe od tego, które miałeś podczas składania wniosku o kedyt.

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 2 z 4 (2 723 wyświetleń)

Re: Zmiana pracy po podpisaniu umowy kredytowej a długi czas pomiędzy umowa a uruchomieniem

michalkurowski zmiana pracy nie powinna mieć żądnego wpływu na uruchomienie transz. Prosimy jednak, żebyś nas o zmianie pracy poinformował, gdy do tego dojdzie. Możemy też poprosić o zaświadczenie o dochodach na każdym etapie trwania umowy kredytowej

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 4 (2 689 wyświetleń)

Re: Zmiana pracy po podpisaniu umowy kredytowej a długi czas pomiędzy umowa a uruchomieniem

Dziękuję za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy 
Wynagrodzenie oczywiście będzie większe Emotikon: Mrugający inaczej pracy bym nie zmieniał Emotikon: Szczęśliwy ale wolałem się dopytać czy nie będzie z tym problemu jeśli ze zmianą pracy się wstrzymam do podpisania umowy o kredyt Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
michalkurowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
24-10-2021
Wiadomość 4 z 4 (2 664 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy