Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana długości okresu budowlanego przed podpisaniem umowy

Witam,

Mam następujące pytanie:

Czy po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej jest możliwość zmiany okresu budowlanego z 12 mies na 24 mies?

Doradca podczas składania wniosku popełnił błąd i został on zauważony dopiero w projekcie umowy z bankiem.

Wiem, ze można później aneksować umowę, ale nie chciałbym tego robić z góry wiedząc że 12 miesięcy to dla mnie za krótki okres (podejrzewam że będę chciał później przedłużyć do 36mies).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
nowy_4512
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-04-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 561 wyświetleń)

Re: Zmiana długości okresu budowlanego przed podpisaniem umowy

@nowy_4512 W opisanej przez Ciebie sytuacji pozostaje złożenie aneksu o wydłużenie tego okresu. Możesz go zamówić na naszej infolinii (32 357 00 57) i podpisać w naszym oddziale, jednak wiąże się to z opłatą w wysokości 200 zł.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 4 (2 504 wyświetleń)

Re: Zmiana długości okresu budowlanego przed podpisaniem umowy

@Konto usunięte dziękuje za odpowiedź. Czy aneks o wydłużenie okresu budowlanego jest tylko formalnością i zawsze jest akceptowany przez ING? Pytam, bo w projekcie umowy kredytowej jest informacja o możliwości skrócenia okresu karencji, a nie ma informacji o możliwości jego wydłużenia.

Odpowiedz
0 Lajków
nowy_4512
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-04-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 418 wyświetleń)

Re: Zmiana długości okresu budowlanego przed podpisaniem umowy

Okres budowy możesz wydłużyć, jak pisaliśmy wcześniej, automatycznym aneksem. Maksymalnie w ten sposób możemy go wydłużyć do 36 miesięcy. 
Jeśli chodzi o okres karencji, to okres związany ze spłata odsetek od uruchomionych transz. Można z niego zrezygnować po uruchomieniu ostatniej transzy i nie musi trwać tyle co okres budowlany.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 381 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry
We wtorek 9.04 otrzymałam decyzje ostateczna, w piątek podpisałam już umowę.
Trzymam kciuki, żeby u Państwa wszystko szybko i pomyślnie poszło

15-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Wyobraźcie sobie jak bardzo idiotyczna jest ta argumentacja o bezpieczeństwie związanym z nieujawnianiem danych kart w APLIKACJI XD Waszak wszyscy się zgodzimy, że zdecydowanie bardziej bezpieczne jes...

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy