Odpowiedz

Zdolność kredytowa

Czy przy wyliczaniu zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę tylko podstawę pensji czy nadgodziny też są brane pod uwagę?
Odpowiedz
0 Lajków
Krdytobiorca
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
20
0
29-04-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 923 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa

@Krdytobiorca
U mnie premie, bonusy i nadgodziny nie były brane pod uwagę do zdolności kredytowej.
Jedynie podstawa (element stały) miał znaczenie, co jest raczej normalne, gdyż nie zawsze człowiek dostaje takie extra pieniądze.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
184
81
18-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (2 871 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa

A jeśli dostaje całość wypłaty (podstawa + nadgodziny + ewentualnie premia) jednym przelewem jako wynagrodzenie? Będąc w jednym z oddziałów banku Pani udzieliła nam informacji, że będąc klientem Ing, bank oblicza zdolność kredytową na podstawie trzech ostatnich wypłat od pracodawcy (umowa na czas nieokreślony), nie trzeba żadnych zaświadczeń od pracodawcy.
Odpowiedz
0 Lajków
Krdytobiorca
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
20
0
29-04-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 860 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa

Do liczenia zdolności kredytowej weźmiemy pod uwagę dochód jaki możesz udokumentować. Będzie to dochód, który do nas wpływa z tytułem wynagrodzenie od twojego pracodawcy lub ten, który będzie figurował na zaświadczeniu o źródle i wysokości miesięcznych dochodów.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
472
108
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 852 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Aplikacja ING na Huawei

Nie planujemy wprowadzenia aplikacji Moje ING do AppGallery. Nie rekomendujemy instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. W ten sposób narażasz się i swoje finanse. Zalecamy instalowanie aplikacji ty

...

11-08-2022
Re: Wakacje kredytowe harmonogram

@3rav

"przez to że nalicza odsetki w miesiąc z zawieszoną spłatą"

Byloby to niezgodne z ustawa, bo

"w okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki"

11-08-2022
Re: Re.: Wakacje kredytowe - wybór raty a okres zawieszenia odsetek

@czarna666 

Zgodnie z ustawa:

"W okresie zawieszenia, o którym mowa w ust. 8, konsument nie jest zobowiązany do dokonywania płatności wynikających z umowy"

"W okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są

...

11-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy