Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zdolność kredytowa - ryczałt od przychodów ew.

 

Witam,

Proszę o informację w jaki sposób jest obliczana zdolność kredytowa osoby prowadzącej działalność gospodarczą od 5 lat. Forma opodatkowania działalności to ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu 8,5%

Kwota przychodów za poprzedni rok w PIT to 80 000zł. Jaki % tej kwoty bank bierze pod uwagę?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
mazdrajka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-02-2018
Wiadomość 1 z 2 (8 276 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa - ryczałt od przychodów ew.

Dla przedsiębiorców rozliczających się z urzędem skarbowym na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego w wyliczaniu dochodów uwzględniane są m.in.: przychody za analizowany okres, zadeklarowane przez klienta koszty,  podatek. Natomiast wyliczając zdolność bierzemy pod uwagę m.in. obciążenia składką na ubezpieczenie społeczne, ratami z tytułu posiadanych zobowiązań kredytowych osobistych oraz firmowych.

 

W celu wstępnego wyliczenia zdolności kredytowej proponujemy kontakt ze specjalistą pod numerem 32 357 00 96 lub w najbliższym oddziale. 
Poniżej lista dokumentów na podstawie których specjalista będzie mógł wyliczyć dochód i zdolność (nie są to wszystkie dokumenty, których wymagamy podczas składania wniosku o produkt hipoteczny). 
1) PIT-28 za ubiegły rok.
2) Ewidencja przychodów z podsumowaniem danych za bieżący okres. 
3) Oświadczenie o wysokości kosztów lub wypełniony formularz bankowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
4) W przypadku obciążeń leasingowych (leasing operacyjny) obsługiwanych krócej niż 12 miesięcy  - umowa leasingowa wraz z harmonogramem oraz zapłacone faktury wystawione przez finansującego /potwierdzenia dokonanych płatności leasingowych (przy czym wymagane jest wyliczenie raty netto przy uwzględnieniu stawki VAT zgodną z umową).
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (8 169 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy