Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Witam,

 

Po zawieszeniu spłaty rat kredytowych w sumie 8, widoczne są zmiany w harmonogramie.

Oczywiście zostaje do spłaty ubezpieczenie, i te raty których nie zawiesiłem.

Zmianie natomiast uległa spłata kapitału, która kompletnie zniknęła z najbliższych 8 rat.

Wniosek z tego, że ING usunęło całkowicie i tak nieznaczny udział spłaty kapitału z pozostałych rat.

 

Jak ma się to to ustawy, że zawieszenie rat ma nie być dodatkowym obciążeniem dla kredytobiorcy?

Niestety ale jesteśmy traktowani przez banki jak kraj trzeciego świata, gdzie próbuje się z nas wyciskać ile się da.

Sprawa zostanie skierowana do banku w formie reklamacji a następnie, w przypadku braku korekty harmonogramu  do UOKiK'u.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
mazak21
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
29-07-2022
Wiadomość 1 z 14 (5 614 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Nie przywiazywalbym sie az tak do tego, co w tym momencie pokazuje aplikacja. 

 

Wg ING:

 

"W miesiącu po zawieszeniu zobaczysz podwójnie naliczone odsetki. Podwójne naliczenie skorygujemy w dniu płatności raty - tych odsetek nie pobierzemy."

 

Te "tymczasowe" odsetki rozlozyly sie na kilka nastepujacych po sobie rat, dobijajac do kwoty maksymalnej i likwidujac udzial kapitalu. Tyle, ze to jest blad wizualizacyjny. ING chce te odsetki anulowac dopiero z dniem platnosci raty, wymagajac realnie jedynie kwoty zamrozonej.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 2 z 14 (5 553 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

OK może i racja, z tym, że ludzie na infolinii nie widzą w tym nic dziwnego. Pytanie na ich Facebooku pozostało bez odpowiedzi.

Informacja o tym, że wakacje kredytowe wejdą w życie była dostępna duużo wcześniej i mogli to zrobić po bożemu.

Mi to wygląda na celowe gmatwanie i komplikowanie, żeby ciężej się było zorientować w tym ile czego naliczają.

 

Jednym mówią że harmonogram ma zawierać tylko pierwszą ratę anulowaną mimo zgłoszenia od razu wszystkich 8, mi natomiast wsadzili wszystkie 8 w harmonogram... jakiś ogólny bałagan się zrobił. I najwyraźniej w BOKu sami nie wiedzą co i jak.

 

Pozdrawiam

mazak21
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
29-07-2022
Wiadomość 3 z 14 (5 497 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Zapewne balagan bedzie sie tu przeplatal z niekompetencja jeszcze przez jakis czas.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 4 z 14 (5 455 wyświetleń)

Re: Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Po złożeniu wniosku harmonogram może być błędny. Będzie on aktualizowany na bieżąco zgodnie z dyspozycją zawieszenia. System działa tak, że tylko pierwsze zawieszenie ma na niego wpływ. Przepraszamy za niedogodności. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu poprzez czat w Moim ING. Jest on dostępny na dole strony, po zalogowaniu. Specjaliści sprawdzą szczegóły Twojego kredytu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 5 z 14 (5 263 wyświetleń)

Re: Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Z harmonogramem jest totalny bałagan, nie może tak być, że bank będzie go sobie co miesiąc aktualizował. Posiadam kredyt z czasowo stałą stopą procentową i po złożeniu wniosku z góry na 8 miesięcy w harmonogramie jest totalna fantastyka. To jest niedopuszczalne.

 

Ja wysłałem skargę do UOKIK w tej sprawie oraz odnośnie nieprzedłużania przez ING okresu obowiązywania stałej stopy procentowej, co jest niezgodne z obowiązującą ustawą. Zadziwiające jest jak ING interpretuje sobie tę ustawę na ewidentnie swoją korzyść stając okoniem do klientów. To jest tak krótkowzroczne, że aż nie chce mi się w to wierzyć.

Odpowiedz
0 Lajków
putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 6 z 14 (4 905 wyświetleń)

Re: Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Jako klient, nie akceptuje takiego sposobu tłumaczenia się banku. Oczekuje aktualnego harmonogramu w aplikacji oraz po zalogowaniu w przeglądarce. Celowe wprowadzanie w błąd czy zwykłe zaniedbanie, bez znaczenia. Również wystosowałem skargę do UoKiK. 

 

Mój harmonogram ma być jasny, klarowny, przejrzysty i AKTUALNY. Jeżeli bank nie potrafi dopasować swoich systemów to jest to tylko i wyłącznie problem banku. Jak nie chcą przeznaczyć budżetu na dział IT, to niech płacą kary. W drugą stronę nigdy nie ma i nie będzie żadnej wyrozumiałości ze strony banku, więc niech tego nie oczekują od nas, sfrustrowanych klientów.

juventinio
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
29-07-2022
Wiadomość 7 z 14 (4 819 wyświetleń)

Re: Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

[ Edytowane ]

Harmonogram po zawieszeniu zawiera błędy. Niestety, w harmonogramie możemy wprowadzić zawieszenie tylko jednej raty. Po tym, jak zakończy się okres, na który zawiesiliśmy spłatę, pokażemy nowe dane w harmonogramie. Przepraszamy za tę sytuację. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 8 z 14 (4 697 wyświetleń)

Re: Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Sytuacja jest niedopuszczalna i powinna zostać jak najszybciej naprawiona przez bank. 

Jak zawsze w takich wypadkach system bankowy myli się na korzyść banku a nie klienta. 

Określenie "Harmonogram po zawieszeniu zawiera błędy" podważa wiarygodność banku jako instytucji w której przechowywane są pieniądze klientów.

 

Proszę opracować inną regułkę tłumaczącą to zaniedbanie bo źle to wpływa na wizerunek ING

Miłego dnia!

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
gonczarek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
02-08-2022
Wiadomość 9 z 14 (4 533 wyświetleń)

Re: Re.: Zawieszenie rat kredytu - harmonogram z 8 ratami z samymi odsetkami

Kompletna bzdura. Państwo mogą wszystko, to system informatyczny, który można w kilka godzin przerobić, poprawić formułę. Z punktu widzenia technicznego nie ma z tym absolutnie najmniejszego problemu. Jak w ten sposób bank będzie się tłumaczył przed UoKiK to kary są pewne. Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
juventinio
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
29-07-2022
Wiadomość 10 z 14 (4 461 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy