Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

Witam,

Mam kilka pytań dotyczących nowych zasad ubezpieczenia nieruchomości.

1.Gdzie w bankowości internetowej mogę znaleźć opcję wyrażenia chęci lub nie wyrażenia chęci ubezpieczenia poprzez bank?(ciężko to znaleźć,albo nie ma takiej opcji)

2.Czy jeśli ubezpieczę się sam,to muszę dostarczyć polisę do oddziału,czy można wysłać drogą elektroniczną?(Jeśli elektronicznie,to na jaki adres,jeśli do oddziału,to czy może być każda placówka?)

3.Czy mogę zawrzeć ubezpieczenie na inny okres niż 1 rok?(Chodzi mi o to,że posiadam osobne ubezpieczenie na tą samą nieruchomość,(rozrzeszenie podstawowej polisy od Was),która kończy mi się w lutym,a Wasza we wrześniu.Chciałbym je scalić w lutym i od tego czasu już ubezpieczał na cały rok)

 

Pozdrawiam

Andrzej

trzystan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
29-07-2016
Wiadomość 1 z 11 (9 013 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

[ Edytowane ]

Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania.

  1. Zaraz po zalogowaniu się do bankowości internetowej, powinien pojawić się baner, za pomocą którego możesz zaznaczyć zgodę na kontynuację ubezpieczenia. Jeśli baner się nie wyświetli, to zgodę możesz zgłosić w dowolnym oddziale banku lub telefonicznie pod nr 32 357 47 79.
  2. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie poza bankiem, w pierwszej kolejności złóż rezygnacje z obecnego ubezpieczenia w banku i dostarcz nam    polisy z cesją na rzecz ING Banku Śląskiego i potwierdzenie opłacenie składki.

 Dokumenty ubezpieczeniowe możesz nam przekazać: 

- na adres mejlowy: kredyty_polisy@ingbank.pl

- w dowolnym oddziale banku,

- przez zakładkę „wyślij polisę” na stronie internetowej,

- listownie na adres ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice.  

 

  1. Ubezpieczenia indywidualne podpisywane za pośrednictwem banku przedłużane są z miesiąca na miesiąc automatycznie. Teraz już możesz przedłużyć ubezpieczenie zmieniając je na ubezpieczenie indywidualne (telefonicznie lub w oddziale). W lutym będziesz mógł z tego ubezpieczenia pisemnie zrezygnować u doradcy hipotecznego w oddziale.  Po złożeniu rezygnacji przystąpisz za pośrednictwem banku do ubezpieczenia nieruchomości w wariancie rozszerzonym lub dostarczysz polisę z poza banku.
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 11 (8 973 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania,mam jeszcze jedno.

Czy nie wyrażenie zgody na kontynuacje ubezpieczenia, nie jest równoznaczne z rezygnacją z dotychczasowego ubezpieczenia?

Czy jednak mimo braku zgody,muszę dodatkowo złożyć rezygnację z ubezpieczenia?

Pozdrawiam

Andrzej

Odpowiedz
0 Lajków
trzystan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
29-07-2016
Wiadomość 3 z 11 (8 957 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

Konieczne jest złożenie rezygnacji z ubezpieczenia.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 11 (8 891 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

To ja już czegoś nie rozumiem.

Znalazłem pismo na ten temat,które otrzymałem z banku .

Zacytuję:

"Co jeśli nie otrzymamy od Pana odpowiedzi lub nie wyrazi Pan zgody na zawarcie nowego ubezpieczenia-Ubezpieczenie wygaśnie (tutaj data)-to znaczy,że nieruchomość nie będzie ubezpieczona po upływie rocznego okresu ubezpieczenia.W przypadku,gdy ubezpieczenie wygaśnie,będzie Pan musiał-do dnia upływu bieżącego rocznego okresu ubezpieczenia-dostarczyć inną polisę ubezpieczenia nieruchomości"

Podpisała się 

Pani Katarzyna Stawecka

Dyrektor Departamentu Kredytów Hipotecznych i Ubezpieczeń

Odpowiedz
0 Lajków
trzystan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
29-07-2016
Wiadomość 5 z 11 (8 816 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

Pismo, które otrzymałeś dotyczy zmian przepisów ubezpieczeniowych. Potrzebujemy Twojej zgodny na kontynuowanie ubezpieczenia. Bez tej zgody ubezpieczenie nieruchomości będzie musiało zostać zamknięte. Jeżeli ubezpieczenie zamkniemy, nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie kredytu nie będzie miała ochrony ubezpieczeniowej.

Zgodnie z warunkami umowy kredytowej wymagamy, aby nieruchomość była ubezpieczona. Jeżeli ubezpieczenie zostanie wyłączone, będziemy wymagać ubezpieczenia indywidulnego na rynku i przedstawienie nam potwierdzenia takiego ubezpieczenia.

Będziesz mógł również ponownie ubezpieczyć się za naszym pośrednictwem.  

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 6 z 11 (8 787 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

Czyli nic nie robiąc ze swojej strony,ubezpieczenie zostaje zamknięte i nie muszę jednak jeździć do oddziału wypowiadać umowy ubezpieczeniowej.

Nieruchomość ubezpieczę indywidualnie.

O to chodziło mi od początku.

Dziękuję za wyjaśnienia.

Odpowiedz
0 Lajków
trzystan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
29-07-2016
Wiadomość 7 z 11 (8 762 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

Tak, natomiast proszę pamiętać, żeby przed datą zakończenia obecnego ubezpieczenia dostarczyć polisę, którą zawrzesz indywidualnie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 8 z 11 (8 732 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

Czy polisa może być np. na 6 miesięcy,czy musi być na rok?

Odpowiedz
0 Lajków
trzystan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
29-07-2016
Wiadomość 9 z 11 (8 692 wyświetleń)

Re.: Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości.

[ Edytowane ]

Umowa ubezpieczenia nieruchomości obowiązuje do końca trwania umowy kredytu hipotecznego w przypadku oferty ING Banku.

W przypadku polisy ubezpieczeniowej zawartej indywidualnie z firmą zewnętrzną, umowa ubezpieczenia nieruchomości może być zawarta na okres np. 6 miesięcy,12 miesięcy czy też okres kilku lat. Ważne, aby była ciągłość ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy kredytu hipotecznego ( w tym wypadku klient dostarcza nam cyklicznie nową umowę wraz cesją na rzecz banku oraz potwierdzeniem opłacenia składki).

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 10 z 11 (8 632 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy