Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie.

W listopadzie 2018 roku podpisałem umowę kredytu hipotecznego. Kredyt został wypłacony 04.01.2019 roku. Kilka dni temu dostałem e-mail od Avivy z informacją, że ubezpieczenie na Życie Plus z Avivą kończy się z końcem tego roku, ale jeśli nie złożę wypowiedzenia umowa zostanie przedłużona na kolejny roczny okres. W umowie kredytowej mam zapis:

4.1. Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży, odrębnie dla każdego z niżej określonych przypadków, o:

a)0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym, w przypadku nie wykonania przez Kredytobiorcę zobowiązania polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy określony w § 4. ust. 7 w wysokości min. 2000 zl miesięcznie.

b)0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym w przypadku odstąpienia odi / wypowiedzenia umowy ubezpieczenia spłaty kredytu, w wyniku czego żadna z osób określonych łącznie w niniejszej umowne jako Kredytobiorca nie będzie objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach ww. umowy ubezpieczenia. Pod pojęciem umowy ubezpieczenia spłaty kredytu rozumie się umowy, którą Kredytobiorca zawarł z towarzystwem ubezpieczeń za pośrednictwem Banku będącą jednym z warunków uzyskania preferencji cenowych w związku z wybrana ofertą cenową.

Marża zostanie podwyższona od dnia płatności raty kapitałowo-odsetkowej w miesiącu następnym po miesiącu, w' którym zobowiązanie opisane w lit a) lub b) nie zostało dotrzymane i będzie obowiązywać do końca trwania umowy kredytowej.

Kiedy mogę wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, aby nie została podwyższona marża jak w punkcie 4.1.b umowy.

Odpowiedz
0 Lajków
vadajtis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-04-2020
Wiadomość 1 z 2 (5 164 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie.

Umowę możesz wypowiedzieć po upływie 3 lat od jej podpisania. Wtedy nie wzrośnie marża. Umowa zawarta jest na czas nieokreślony więc nie musisz jej przedłużać.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 101 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Rozumiemy, że taka sytuacja może nie być komfortowa. Jednak każdy wniosek rozpatrujemy indywidualne i może wymagać dodatkowej weryfikacji. 

Dziękujemy za Twoje opinie dotyczące statusów wniosków. Prze

...

18-04-2024
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy