Odpowiedz

Wypłata transz kredytu

Witam. Jestem na etapie podpisywanie umowy o kredyt hipoteczny w Państwa banku. Wszystko było by ok gdyby nie fakt, że okres kredytowania został wydłużony o okres tzw. budowlany. Wnioskowaliśmy o kredyt na 25 lat (łącznie z 2-letnim okresem budowlanym) otrzymaliśmy decyzję na 27 lat. Nie wiem czy zawinił doradca, czy też Państwa analityk? Doradca twierdzi, że to wina analityka. Kolejną kwestią jest podzielenie transz. Kredyt jest na kwotę 220.000 zł przy czym pierwsza transza to 192.000, druga 28.000. Na aktualnym etapie budowy pierwsza transza to zdecydowanie za dużo. Czy można to jakoś podzielić. Wnioskować, wypłacić mniej? Zbliża się okres zimowy w którym prace zostaną wstrzymane. Nie miej musimy zapłacić za część prac które zostały wykonane aktualnym czasie.

Odpowiedz
0 Lajków
Katarzyna1112
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-10-2019
Wiadomość 1 z 3 (3 673 wyświetleń)

Re.: Wypłata transz kredytu

Wygląda na to że to doradca źle przekazał wniosek do banku lub analityk zmienił wniosek. Jeżeli chciałaś 2lata karencji w spłacie kredytu wtedy wiosek musiał by być złożony na 23 lata a nie 25. co za tym idzie zmienia się zdolność kredytowa. Inną możliwością jest to że bank stwierdził że nie ma zdolności na 23 i wydłużył okres do 25 (defakto 27 lat). Co do wypłaty transz spróbuj porozmawiać zanim podpiszecie umowę bo faktycznie wygląda to tak jak by bank chciał zarobić na odsetkach w okresie karencji

boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 2 z 3 (3 663 wyświetleń)

Re: Wypłata transz kredytu

[ Edytowane ]

@Katarzyna1112 wydłużenie okresu kredytowania mogło nastąpić z oceny zdolności kredytowej. Jeśli chcesz potwierdzić ten fakt, skontaktuj się z doradcą u którego składałaś wniosek kredytowy.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (3 589 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy