Odpowiedz

Wynagrodzenie w EUR/PLN?

Szanowni Państwo,

 

prowadzę działalność gospodarczą i dla podmiotu zagranicznego mam wykonać tłumaczenie książek. To będzie główna część mojego dochodu w tym roku (jakieś 60%). Mogę rozliczyć się w PLN albo w EUR. Wolałbym w EUR ze względu na sytuację z naszą walutą, ale czy nie będzie to problem, jak będę ubiegał się o kredyt hipoteczny? Rozliczam się z US w PLN, z ZUS w PLN, KPiR w PLN. Księgowy powiedział, że wszystkie zestawienia dostanę w PLN. Mam biznesowe konto walutowe w EUR. Mogę podpisać umowę na wynagrodzenie w EUR czy lepiej trzymać się PLN, żeby nie było problemu ze zdolnością? 

Odpowiedz
0 Lajków
Dawidere
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-03-2022
Wiadomość 1 z 2 (448 wyświetleń)

Re: Wynagrodzenie w EUR/PLN?

Nie akceptujemy dochodów otrzymywanych od firmy zagranicznej. Jeżeli ma Pan umowę o pracę w polskiej firmie, to dochód musi Pan otrzymywać w złotówkach.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
674
214
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (403 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Okres prowadzenia działalności gospodarczej a kredyt gotówkowy

Do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy dla osoby prywatnej przy dochodzie z działalności gospodarczej minimalnym okresem, jaki bierzemy pod uwagę przy tym wniosku to 2 lata prowadzenia działalności go

...

27-06-2022
Aneks o skrócenie okresu kredytowania

Hej,

Próbuję znaleźć informację, w jakim czasie od podpisania w oddziale aneksu skracającego okres kredytowania zobaczę faktyczną zmianę w okresie kredytowania w aplikacji. Nie dopytałam podczas wizyty...

27-06-2022
ING Księgowość a Nowy Ład 2.0

Dzień dobry,

 

jak będzie wyglądała możliwość odliczenia składki zdrowotnej od dochodu w systemie (w przypadku rozliczania się podatkiem liniowym)?

 

Co w przypadku jeśli część składki zdrowotnej (prognoz

...

27-06-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy