Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wydłużenie okresu karencji/okresu budowlanego

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

Pod koniec stycznia 2019 zakupiłem mieszkanie do generalnego remontu. Zakup mieszkania finansowany był poprzez kredyt hipoteczny ING, który obejmował również kwotę na wykonanie remontu. Przyjęty okres karencji/okresu budowlanego określony został na 24 miesiące.

Z remontem wystartowałem z początkiem 2020roku, rozpoczęły się roboty rozbiórkowe, lecz sytuacja związana ze stanem epidemii w Kraju pokrzyżowała plany - umówiona firma remontowa nie była w stanie dokończyć zlecenia a znalezienie nowej ekipy remontowej "na już" graniczyło z cudem.

Aktualnie rozpoczęcie remontu zaplanowane jest na początek 2021roku, dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy możliwe jest wydłużenie okresu karencji/okresu budowlanego o kolejne 12 miesięcy?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Crea00
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-11-2020
Wiadomość 1 z 2 (3 531 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu karencji/okresu budowlanego

Możesz wydłużyć okres karencji maksymalnie do 36 miesięcy - licząc od pierwszego uruchomienia. Konieczne jest jednak podpisanie odpowiedniego aneksu w oddziale banku. Za aneks do umowy pobieramy opłatę w wysokości 200 zł.
Możesz zamówić go kontaktując się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57. Jest czynna w dni robocze od 8:00 do 20:00. 
Będziemy mogli umówić spotkanie w placówce w dogodnym terminie. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 471 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy