Odpowiedz

Wydłużenie okresu budowlanego

Dzień dobry, za około 4 miesiące kończy nam się okres budowy - 36 miesięcy od uruchomienia pierwszej transzy, z postów na forum dowiedziałam się o możliwości wydłużenia tego okresu (do 6 miesięcy), pytanie brzmi na jakich zasadach się to odbywa? Składamy wniosek (czy jest dostępny wzór czy piszemy sami)? Kiedy najpóźniej możemy złożyć taki wniosek (czy np. 4 miesiące przed zakończeniem jest ok)? Ile czasu ma bank na rozpatrzenie wniosku? Czy są potrzebne dodatkowe dokumenty itp. czy tylko wniosek? Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Kamilao
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-02-2022
Wiadomość 1 z 6 (7 566 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu budowlanego

Dzień dobry,
wniosek o aneks wydłużający okres budowlany ponad 36 miesięcy możesz złożyć w trakcie umówionego wcześniej spotkania w placówce. Spotkanie możesz umówić na czacie w Moim ING lub telefonicznie pod numerem 32 357 00 57. Koszt takiego aneksu to 200 zł plus koszty ewentualnej inspekcji technicznej lub wyceny. Na spotkaniu muszą być obecni wszyscy kredytobiorcy. Listę dokumentów przekażemy w trakcie umawiania spotkania.
Czas oczekiwania na decyzję trwa około 2 tygodni od złożenia wniosku. Wniosek należy złożyć przed upływem obecnego okresu budowlanego.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 6 (7 558 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu budowlanego

Dziękuję za odpowiedź. Jednak czy mogła by Pani odpowiedzieć jeszcze na pytanie czy jest wzór takiego wniosku czy nie, jest to istotnie w momencie umówienia spotkania, aby dwie strony nie zajmowaly sobie czasu dwukrotnie. Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Kamilao
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-02-2022
Wiadomość 3 z 6 (7 554 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu budowlanego

Przerabiałem to samo. Wniosek przygotowuje doradca w oddziale. Trzeba wcześniej przygotować dziennik budowy z aktualnymi wpisami, krótkie wyjaśnienie co jest przyczyną opóźnień na budowie, przelać 150zł za inspekcję. Pozdrawiam
Seemann
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
13-09-2021
Wiadomość 4 z 6 (7 502 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu budowlanego

Nie mamy wzoru wniosku o taki aneks. Taki dokument podpisujesz na miejscu w oddziale po uprzednim złożeniu dyspozycji na infolinii lub w oddziale (tu ważne są szczegóły, gdyż może być to aneks bezdecyzyjny lub z decyzją). Najlepiej jeśli skontaktujesz się z naszą infolinią hipoteczną telefonicznie pod numerem 32 357 00 57. Podczas kontaktu specjalista potwierdzi Twoją tożsamość i dokładnie sprawdzi jakie masz warunki, do kiedy są one ważne i dzięki temu zaproponuje Ci odpowiednie rozwiązanie. Podczas rozmowy będziemy mieli również możliwość umówienia dla Ciebie spotkania w naszym oddziale.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!

DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 5 z 6 (7 491 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu budowlanego

Jak się zakończyła sprawa przedłużenia okresu buwolanego?

Odpowiedz
0 Lajków
Samson80
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
06-07-2023
Wiadomość 6 z 6 (3 251 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy