Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

Wpis do księgi wieczystej - hipoteka

Mija 180 dni na dostarczenie potwierdzenia wpisania hipoteki na rzecz banku w księdze wieczystej. Otrzymałem list przypominający o konieczności dostarczenia takiego dokumentu

"Czego potrzebujemy: wpisania ING BANKU ŚLĄSKIEGO na pierwszym miejscu w księdze wieczystej nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu"

Jak do tej pory sąd nie dokonał takiego wpisu w księdze wieczystej. Znajduje się w niej jedynie wzmianka wpisana przez notariusza przy okazji podpisania aktu notarialnego.
Czy konieczne są jakieś działania z mojej strony? Czy muszę oficjalnie poinformować o tym bank? Czy cierpliwie czekać aż sąd dokona wpisu do księgi wieczystej i poprostu wiąże się to z podwyższoną marzą?
Odpowiedz
0 Lajków
MW31415
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
10-02-2020
Wiadomość 1 z 3 (1 126 wyświetleń)
Highlighted

Re: Wpis do księgi wieczystej - hipoteka

W tej sprawie powinieneś skontaktować się w pierwszej kolejności z sądem. Tam ustalisz, ile to jeszcze może potrwać. Jeśli będziemy musieli wydłużyć dla Ciebie termin na złożenie dokumentu, powinieneś nas o tym poinformować. W przypadku, gdy Twoja sprawa jest załatwiana w sądzie w Gdańsku lub Krakowie wystarczy, że do nas zadzwonisz -  32 357 00 57. Specjaliści są dostępnie w dni robocze od 8:00 do 20:00.
Jeśli jest to sąd w innej miejscowości, konieczna jest wizyta u specjalisty hipotecznego w oddziale banku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
607
127
07-06-2017
Wiadomość 2 z 3 (1 043 wyświetleń)
Highlighted

Re: Wpis do księgi wieczystej - hipoteka

Dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
MW31415
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
10-02-2020
Wiadomość 3 z 3 (980 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: konto

Witam

Od kilku dni nie mogę się zalogować za pomocą aplikacji mobilnej. Po wpisaniu kodu pin, pojawia się znane "kółeczko", które po jakieś minucie wyrzuca kod błędu "Nie udało się pobrać danych WRP000...

10-08-2020
Wciągnięte pieniędze przez wpłatomat

Witam, dziś wpłacając pieniądze w jednym z oddziałów w Gliwicach wpłatomat w trakcie transakcji dostał jakiejś awarii, pieniądze wciągnął nie zaksięgował tylko oddał kartę, zgłosiłam to na infolinie, ...

10-08-2020
Re: Automatyczne potwierdzenie przelewów

Cos nowego w tym temacie? 

10-08-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy