Odpowiedz

Wkład własny budowa domu

Dzień dobry. Zwracam się z zapytaniem dotyczącym wkładu własnego na budowę domu. Otóż posiadam już kh na działkę budowlaną. Planuję wziąć kh na budowę domu. I teraz od czego/ jakiej wartości muszę liczyć 20% wkładu? Od wartości domu czy od wartości domu+ działki???
Odpowiedz
0 Lajków
izi
izi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 153 wyświetleń)

Re: Wkład własny budowa domu

[ Edytowane ]

W sytuacji gdy masz już działkę budowlaną, może być ona Twoim wkładem własnym. Weźmiemy jednak pod uwagę tylko tę część działki, która nie jest już kredytowana. Np. jeśli działka ma wartość 100 tyś., ale kredytu pozostało 60 tyś., to wkład własny jaki przyjmiemy to będzie 40 tyś. 
Jeśli na działkę zaciągnąłeś kredyt w innym banku spłacimy go przed uruchomieniem kredytu na budowę. W efekcie połączysz kredyty i będziesz płacić tylko jedną ratę. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
411
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 072 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe

Czekamy na podpisanie ustawy o tzw. "wakacjach kredytowych" przez Prezydenta. Dopiero kiedy będzie ona zatwierdzona i dostaniemy wytyczne, będziemy mogli odpowiadać na takie pytania. 

02-05-2024
Re: Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Jak ta decyzja ma się do wcześniej pozytywnie rozpatrzonej reklamacji, w której na piśmie jestem zapewniany że po dostosowaniu systemów, okres stałego oprocentowania zostanie przedłużony o czas wakacj

...

01-05-2024
Wakacje kredytowe

Czy będę mógł pomniejszyć dochód o wysokość alimentów które place składając wniosek o wakacje kredytowe?
Brakuje mi 2% do spełnienia warunku o wysokości raty wynoszącej 30% dochodu z 3 miesiecy

02-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy