Odpowiedz

Wkład własny budowa domu

Dzień dobry. Zwracam się z zapytaniem dotyczącym wkładu własnego na budowę domu. Otóż posiadam już kh na działkę budowlaną. Planuję wziąć kh na budowę domu. I teraz od czego/ jakiej wartości muszę liczyć 20% wkładu? Od wartości domu czy od wartości domu+ działki???
Odpowiedz
0 Lajków
izi
izi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 185 wyświetleń)

Re: Wkład własny budowa domu

[ Edytowane ]

W sytuacji gdy masz już działkę budowlaną, może być ona Twoim wkładem własnym. Weźmiemy jednak pod uwagę tylko tę część działki, która nie jest już kredytowana. Np. jeśli działka ma wartość 100 tyś., ale kredytu pozostało 60 tyś., to wkład własny jaki przyjmiemy to będzie 40 tyś. 
Jeśli na działkę zaciągnąłeś kredyt w innym banku spłacimy go przed uruchomieniem kredytu na budowę. W efekcie połączysz kredyty i będziesz płacić tylko jedną ratę. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
417
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 104 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Mieszkanie od ojca

W tej sprawie powinieneś się skontaktować z radcą prawnym, który wyjaśni Ci z jakich możliwości możesz skorzystać i wskaże, które rozwiązanie będzie najlepsze.

18-05-2024
Re: Telefon do aplikacji e-terminal.

Nie ma ograniczenia w liczbie posiadanych Aplikacji eTerminal od ING. Ale jedna aplikacja może działać tylko na jednym telefonie. To znaczy, że jeśli potrzebujesz kilku eTerminali, musisz podać tę lic

...

18-05-2024
Mieszkanie od ojca

Dzień dobry,
mieszkam obecnie w mieszkaniu rodzinnym. Moja mama zmarła kilkanaście lat temu, a ojciec sie wyprowadził do swojej drugiej żony.

Mam również brata i ojciec zadecydował ze mamy sie dogadać c...

18-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy