Odpowiedz

Wkład własny a poręczyciel

Witam, 

bank wymaga m.in.  min. 20% wkładu własnego, jednak jak piszecie: "Jeśli masz dodatkowo dom lub mieszkanie, które może być zabezpieczeniem kredytu, nie będziesz potrzebować wkładu własnego."

 

Moja matka ma wasne mieszkanie, czy w tym przypadku może byc moim poręczycielem?

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 1 z 5 (6 971 wyświetleń)

Re.: Wkład własny a poręczyciel


Jeżeli Twoja mama udostępni nieruchomości mieszkalną pod zabezpieczenie dla naszego kredytu, to możesz wnioskować o kredyt nie posiadając wkładu własnego. Kwota kredytu hipotecznego nie może być wyższa niż 80% wartości zabezpieczenia (wszystkich nieruchomości, nabywanej i tej należącej do mamy).

Właściciel nieruchomości w tej sytuacji nie musi razem z Tobą przystępować do kredytu, a jedynie wyrazić zgodę na ustanowienie zabezpieczenia na nieruchomości w ramach wnioskowanego przez Ciebie kredytu.

Decyzje kredytowe podejmujemy indywidualnie więc ostateczną informację o możliwości udzielenia kredytu oraz zabezpieczenia na innej nieruchomości otrzymasz po złożeniu i weryfikacji wniosku.

Jeśli chciałbyś otrzymać szczegółowe informacje na temat kredytów hipotecznych, zapraszam do kontaktu z nami: 32 357 00 65 /801 111 888 (pon.-pt.: 8:00 - 20:00, soboty od 8:00 do 16:00).

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (6 905 wyświetleń)

Re.: Wkład własny a poręczyciel

Dziękuję,
pójdę do banku po dodatkowe informacje
Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 3 z 5 (6 824 wyświetleń)

Re.: Wkład własny a poręczyciel

Dzień dobry,
czy nadal istnieje możliwość wnioskowania o kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, z zabezpieczeniem dla kredytu nieruchomością mieszkalną?
Odpowiedz
0 Lajków
swaczyna
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-03-2018
Wiadomość 4 z 5 (4 654 wyświetleń)

Re: Re.: Wkład własny a poręczyciel

Jeżeli chodzi o zakup nieruchomości to obecnie akceptujemy wkład własny tylko w formie gotówki, wymagamy 20 % wkładu własnego.

W przypadku budowy domu jednorodzinnego z systemem gospodarczym (budowa indywidualna) jako wymagany 20 % wkład własny możemy przyjąć działkę oraz wykonane pracę budowlane.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (4 619 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy