Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

Wcześniejsza spłata kredytu, ubezpieczenie nieruchomości

Witam,

 

Mam kredyt hipoteczny w ING. Spłacam od niespełna roku. Zamierzam nadpłacic połowe wartości kredytu (aby uniknąc prowizji). Czy aneks do umowy kredytowej skracający czas okresu spłaty kredytu (obok obniżenia raty z automatu)  jest płatny oraz w jaki sposób mam zgłosić chęć sporządzenia takiego aneksu oraz nadpłaty kredytu?

 

Z uwagi na mało precyzyjny zapis w umowie tzn. "Prowizja za przedterminową spłatę kredytu (...) nie będzie pobierana (...) jeśli nadpłata nie przekracza 50% kwoty udzielonego kredytu" - czyli jeżeli np. udzielono mi 80 kpln to mogę maksymalnie 40kpln czy tez 39 999,99 zł ?

 

W jaki sposób i czy mogę elektronicznie przekazać do banku skan ubezpieczenia nieruchości na kolejny rok?

 

pozdrawiam

 

Paweł

 

Odpowiedz
0 Lajków
leowrobel
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
18-01-2016
Wiadomość 1 z 2 (13 379 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu, ubezpieczenie nieruchomości

[ Edytowane ]

Standardowo po nadpłacie kapitału okres kredytowania pozostaje bez zmiany, zostaje zmniejszona rata, proporcjonalnie do kwoty nadpłaty. Jeżeli po nadpłacie chciałby Pan, aby rata była np. na tym samym poziomie, jak przed nadpłatą należy złożyć wniosek o aneks skracający okres kredytowania.
Koszt aneksu to 200 złotych. Aneks jest jednorazowy.

Zapis: prowizja za przedterminową spłatę kredytu (...) nie będzie pobierana (...) jeśli nadpłata nie przekracza 50% kwoty udzielonego kredytu- oznacza, że jeżeli kredyt został udzielony na 80 000 złotych, to kwota 1 nadpłaty zwolnionej z prowizji to łącznie 40 000 złotych.

 

Dyspozycje nadpłaty może Pan zgłosić:

  • Telefonicznie 32 357 00 57 (od pn do pt w godzinach 8-20 oraz w sb 8-16)
  • W systemie ING BankOnLine, w zakładce pożyczki i kredyty
  • W oddziale banku

Wniosek o aneks skracający okres kredytowania może Pan złożyć pisemnie u doradcy hipotecznego, lub telefonicznie 32 357 00 57. Jeżeli chciałby Pan spłacać ratę powyżej kwoty, która kiedykolwiek była księgowana na kredycie (jako rata miesięczna)- dodatkowo weryfikujemy aktualne dochody (wniosek składa Pan tylko w oddziale banku)

 

Skan polisy ubezpieczeniowej może Pan przesłać elektronicznie na adres e-mailowy: kredyty_polisy@ingbank.pl, lub może Pan skorzystać z formularza na stronie http://www.ingbank.pl/kontakt/polisa

DietmarW
Były moderator
Były moderator icon
29
10
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (13 276 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: wniosek o kredyt hipoteczny wydłużenie okresu kredytowania

Wszystko można zmienić. Czasem to wymaga oczywiście na nowo przeliczenia zdolności a co za tym idzie nowego wniosku. Warto jednak przeliczyć sprawę i na spokojnie podjąć decyzję. No i pamiętaj: ING ma...

18-09-2020
Re: Kredyt hipoteczny

Dodatki mogą podwyższyć zdolność w szczególności jeżeli mają charakter cykliczny lub jeżeli regulamin zakładu pracy reguluje sposób ich wypłaty. Miałam taką sytuację że właśnie ING początkowo nie zgod

...

18-09-2020
Re.: Uzn odsetki skapitalizowane

U mnie to samo. Bardzo nieładnie ze strony banku. Obciążenie na rachunku nie wiadomo za co. To chyba nie problem klienta że odsetki zostały źle obliczone.

18-09-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy