Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wcześniejsza spłata kredytu, ubezpieczenie nieruchomości

Witam,

 

Mam kredyt hipoteczny w ING. Spłacam od niespełna roku. Zamierzam nadpłacic połowe wartości kredytu (aby uniknąc prowizji). Czy aneks do umowy kredytowej skracający czas okresu spłaty kredytu (obok obniżenia raty z automatu)  jest płatny oraz w jaki sposób mam zgłosić chęć sporządzenia takiego aneksu oraz nadpłaty kredytu?

 

Z uwagi na mało precyzyjny zapis w umowie tzn. "Prowizja za przedterminową spłatę kredytu (...) nie będzie pobierana (...) jeśli nadpłata nie przekracza 50% kwoty udzielonego kredytu" - czyli jeżeli np. udzielono mi 80 kpln to mogę maksymalnie 40kpln czy tez 39 999,99 zł ?

 

W jaki sposób i czy mogę elektronicznie przekazać do banku skan ubezpieczenia nieruchości na kolejny rok?

 

pozdrawiam

 

Paweł

 

Odpowiedz
0 Lajków
leowrobel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-01-2016
Wiadomość 1 z 2 (15 199 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu, ubezpieczenie nieruchomości

[ Edytowane ]

Standardowo po nadpłacie kapitału okres kredytowania pozostaje bez zmiany, zostaje zmniejszona rata, proporcjonalnie do kwoty nadpłaty. Jeżeli po nadpłacie chciałby Pan, aby rata była np. na tym samym poziomie, jak przed nadpłatą należy złożyć wniosek o aneks skracający okres kredytowania.
Koszt aneksu to 200 złotych. Aneks jest jednorazowy.

Zapis: prowizja za przedterminową spłatę kredytu (...) nie będzie pobierana (...) jeśli nadpłata nie przekracza 50% kwoty udzielonego kredytu- oznacza, że jeżeli kredyt został udzielony na 80 000 złotych, to kwota 1 nadpłaty zwolnionej z prowizji to łącznie 40 000 złotych.

 

Dyspozycje nadpłaty może Pan zgłosić:

  • Telefonicznie 32 357 00 57 (od pn do pt w godzinach 8-20 oraz w sb 8-16)
  • W systemie ING BankOnLine, w zakładce pożyczki i kredyty
  • W oddziale banku

Wniosek o aneks skracający okres kredytowania może Pan złożyć pisemnie u doradcy hipotecznego, lub telefonicznie 32 357 00 57. Jeżeli chciałby Pan spłacać ratę powyżej kwoty, która kiedykolwiek była księgowana na kredycie (jako rata miesięczna)- dodatkowo weryfikujemy aktualne dochody (wniosek składa Pan tylko w oddziale banku)

 

Skan polisy ubezpieczeniowej może Pan przesłać elektronicznie na adres e-mailowy: kredyty_polisy@ingbank.pl, lub może Pan skorzystać z formularza na stronie http://www.ingbank.pl/kontakt/polisa

DietmarW
Były moderator
Były moderator icon
29
10
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (15 096 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy