Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wcześniejsza spłata części kredytu przed uruchomieniem wszystkich transz i w okresie karencji

Mam następujące pytanie. Za 2 miesiące kończy się przesięwzięcie deweloperskie, zatem jestem w okresie karencji w spłacie kredytu deweloperskiego. Do uruchomienia przez bank na rzecz dewelopera pozostały jeszcze dwie transze kredytu (około 1/5 kwoty kredytu). W międzyczasie otrzymałem darowiznę od rodziny i chciałbym dokonać już teraz nadpłaty ok 1/2 całego kredytu. Czy jest to możliwe i zasadne na tym etapie i czy nie poniosę jakichś kosztów, czy też lepiej poczekać do wypłaty wszystkich transz kredytu i zakończenia okresu karencji? 

Odpowiedz
0 Lajków
mac123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-05-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 194 wyświetleń)

Re: Wcześniejsza spłata części kredytu przed uruchomieniem wszystkich transz i w okresie karencji

W każdej chwili możesz nadpłacać swój kredyt hipoteczny, także w okresie karencji. Zazwyczaj nie pobieramy za to żadnych opłat, ale warto, żebyś sprawdził to w swojej umowie. Tutaj niestety nie mam do niej dostępu Emotikon: Smutny 
Ważne, żebyś sprawdził, przed nadpłatą, czy nie spowoduje ona całkowitej spłaty. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 129 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy