Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wcześniejsza spłata części kredytu przed uruchomieniem wszystkich transz i w okresie karencji

Mam następujące pytanie. Za 2 miesiące kończy się przesięwzięcie deweloperskie, zatem jestem w okresie karencji w spłacie kredytu deweloperskiego. Do uruchomienia przez bank na rzecz dewelopera pozostały jeszcze dwie transze kredytu (około 1/5 kwoty kredytu). W międzyczasie otrzymałem darowiznę od rodziny i chciałbym dokonać już teraz nadpłaty ok 1/2 całego kredytu. Czy jest to możliwe i zasadne na tym etapie i czy nie poniosę jakichś kosztów, czy też lepiej poczekać do wypłaty wszystkich transz kredytu i zakończenia okresu karencji? 

Odpowiedz
0 Lajków
mac123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-05-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 195 wyświetleń)

Re: Wcześniejsza spłata części kredytu przed uruchomieniem wszystkich transz i w okresie karencji

W każdej chwili możesz nadpłacać swój kredyt hipoteczny, także w okresie karencji. Zazwyczaj nie pobieramy za to żadnych opłat, ale warto, żebyś sprawdził to w swojej umowie. Tutaj niestety nie mam do niej dostępu Emotikon: Smutny 
Ważne, żebyś sprawdził, przed nadpłatą, czy nie spowoduje ona całkowitej spłaty. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 130 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy