Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe - definicja własnych celów mieszkaniowych.

Jak ING interpretuje pojęcie własnych celów mieszkaniowych w kontekście ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom? Jest to bardzo ważna kwestia, a niestety pojęcie to nie jest nigdzie zdefiniowane, orzecznictwo w tej kwestii też nie jest jednoznaczne.

Co prawda ustawa jeszcze nie jest podpisana i opublikowana, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że ustawa wejdzie w życie, także proszę nie zbywać pytania, że ustawa jeszcze nie weszła w życie.

Odpowiedz
0 Lajków
MX
MX
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
01-10-2018
Wiadomość 1 z 4 (2 621 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - definicja własnych celów mieszkaniowych.

Ustawa nie definiuje szczegółowo tego zagadnienia, a my jako bank nie podejmujemy decyzji w tym zakresie, a jedynie przyjmujemy oświadczenie klienta. 

Zawiesić spłaty nie może jednak osoba, która kredytuje mieszkanie na wynajem lub w innych celach inwestycyjnych.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (2 391 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - definicja własnych celów mieszkaniowych.

Dzień dobry. Czy ktoś składał wniosek o wakacje na kredyt hipoteczny zaciągnięty na remont własnego mieszkania? Podchodzi to pod definicję własnych celów mieszkaniowych?
Odpowiedz
0 Lajków
Shevc30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
13-05-2022
Wiadomość 3 z 4 (1 755 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - definicja własnych celów mieszkaniowych.

O wakacje kredytowe mogą ubiegać się klienci, którzy posiadają kredyt hipoteczny czy pożyczkę hipoteczną, których środki pokrywają ich własny cel mieszkaniowy. Celem mieszkaniowym nie zawsze jest tylko kupno nowego lokum. 

Jednak jak pisaliśmy wcześniej, nasz bank nie podejmuje decyzji w sprawie przyznania wakacji kredytowych. Tym samym trudno nam się jednoznacznie odnieść do Twojego pytania. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (1 678 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy