Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

[ Edytowane ]

Witam,

w dniu 29.07 złożyłem wniosek o wakacje kredytowe i stan kredytu wynosi na tamten dzień wynosił 443 000 zł. Dzisiaj wchodzę do bankowości, patrzę a tu stan kredytu wynosi 444 000 zł, czyli ok. 1000 zł więcej! Na pewno się nie pomyliłem bo w dniu złożenia wniosku zrobiłem sobie screena i mam to jak na dłoni, więc mogę sobie porównać w każdej chwili. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co tu chodzi? Przez okres wakacji odsetki miały nie być przecież nie naliczane? 

 

Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem wydaje się być fakt, że bank "zaksięguje" odsetki do dnia spłaty raty (10.08) a później przestanie je naliczać przez równe 2 miesiące wakacji kredytowych czyli do płatności raty w dniu 10.10. 

W innym wypadku jest tutaj coś nie tak?

 

No cóż, dla pewności robię screena ze stanu kredytu dzisiaj, jutro i pojutrze. Zobaczę czy jest tak jak myślę.

Odpowiedz
0 Lajków
_grzegorz_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
09-08-2022
Wiadomość 1 z 6 (5 828 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Mam to samo , codziennie odsetki rosną o około 20 zł .Kredytu zostało mi jeszcze 96800 do spłaty
Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
7
06-08-2022
Wiadomość 2 z 6 (5 812 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Również u mnie jest ta sama sytuacja. 27.07 odsetki wynosiły około 540 zł, dziś jest 1124 zł! Przez niecałe dwa tygodnie odsetki wzrosły o prawie 585 zł. Też mam screeny.
Odkąd weszły wakacje i ludzie z nich skorzystali dzieją się dziwne rzeczy.
Ktoś potrafi sensownie wytłumaczyć tę kwestię? Może ING łaskawie zajmie jakieś stanowisko, a nie ciągłe tłumaczenia "na okrętkę"..?
Odpowiedz
0 Lajków
Kamil89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
21-07-2022
Wiadomość 3 z 6 (5 755 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Ja dostałem taką odpowiedź w tej sprawie:


"Odsetki naliczają się codziennie, ale zgodnie z zawieszeniem, Pan nie płaci raty. W dniu planowej płatności raty będziemy je umarzać i zerować"

Odpowiedz
0 Lajków
Hubert_Lublin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
09-08-2022
Wiadomość 4 z 6 (5 744 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

Potwierdzam. Odsetki zostały umorzone.

 

Link do informacji o zawieszeniu raty. https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego 

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 5 z 6 (5 586 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a odsetki nadal rosną

U mnie również zostały umorzone , a harmonogram wrócił do ładu .Uf , ale ulga 

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
7
06-08-2022
Wiadomość 6 z 6 (5 555 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy