Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a interpretacja ING odnośnie własnych celów mieszkaniowych

Mam pytanko o informację na Państwa stronie:

"Zawieszenie spłaty dotyczy tylko kredytu hipotecznego, który jest przeznaczony na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. To oznacza, że kredyt, który chcesz zawiesić musi być przeznaczony na nieruchomość, w której mieszkasz."

https://www.ing.pl/wiem/hipoteki/zawieszenie-splaty-hipoteki-tak-zwane-wakacje-kredytowe-2022-2023

 

To by wykluczało wszystkie osoby, które mają kredyt np. na budowę domu (która jest w trakcie), mieszkanie w budowie od dewelopera albo kupiły nieruchomość do remontu, który jeszcze trwa - i siłą rzeczy nie zdążyły się jeszcze wprowadzić. Ale kredyt był brany w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

W ustawie nic nie ma odnośnie takich wyłączeń (można nawet wziąć wakacje od kredytu na zakup działki budowlanej).

Czy rzeczywiście wszystkie te osoby nie będą mogły skorzystać z wakacji kredytowych?

 

nena
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
18-07-2022
Wiadomość 1 z 2 (2 581 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a interpretacja ING odnośnie własnych celów mieszkaniowych

Informacja o nieruchomości, w której mieszkasz to wyjaśnienie przeznaczenia Twojego celu mieszkaniowego. Nie może być to nieruchomość, którą wynajmujesz lub wykorzystujesz w innych celach inwestycyjnych. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (2 420 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy