Odpowiedz
Dzień dobry,

Chcialbym potwierdzić czy obecna zmiana WIBOR 6m nosi znamiona „istotnej zmiany Wskaźnika Referencyjnego”? Zgodnie z umowa wiązałoby to się ze zmiana wskaźnika od następnego dnia (kredyt hipoteczny). W mojej subiektywnej ocenie miesięczna zmiana wskaźnika o prawie 60% jest istotna (spadek z 1.77% do 0.72%).
Uzytkownik1289
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
2
09-04-2020
Wiadomość 1 z 46 (27 992 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Podpinam sie pod zapytanie,

od ponad tygodnia prowadzę dyskusje z ING

Przechodząc do meritum , według ING działania obecne RPP nie wpływają na wysokość twojego WIBOR-u ponieważ według ich źródła nie ulega on wcale zmianie

na moje pytanie
"W związku z obniżeniem stóp procentowych przez Rpp kiedy otrzymamy nowy harmonogram obniżający ratę kredytu ?" z uwagi iz w kwietniu mam po pół roku przeliczenie procentów

odpisali mi
"Zmiana ta wpłynęła na wysokość oprocentowania pożyczek pieniężnych, kart kredytowych, limitów zadłużeń.Stosujemy już obniżone oprocentowanie - zgodnie z nowymi regulacjami. Od 19 marca zmiana będzie widoczna w bankowości internetowej.Zmiana nie dotyczy oprocentowania kredytów hipotecznych. Ich oprocentowanie oparte jest o wskaźnik WIBOR 6M i zmieni się zgodnie z zapisami umowy."

ja dalej
" Jeżeli Rpp obniży stopy procentowe to miesięczna kwota kredytu nie zostanie obniżonaJeżeli Rpp podwyższy stopy procentowe to miesięczna kwota kredytu nie zostanie podwyższona .Tak rozumiem wypowiedź Pani. Czyli nieważne jak rpp zmieni stopy procentowe, nasz kredyt będzie na takim samym poziomie"

oni swoje i jeszcze mi napisali że ulegnie wzrostowi kredyt Emotikon: Bardzo szczęśliwy Emotikon: Bardzo szczęśliwy
"oprocentowanie Pana kredytu będzie zmieniać się tak jak do tej pory czyli co 6 miesięcy. Jeżeli np. WIBOR do .....04.2020 roku podwyższy się  w stosunku do obecnego to Pana kwota raty się zwiększy

ja nie odpuszczam
"W momencie podpisania umowy WIBOR wynosił 1,79 a obecnie wynosi 1,19. Zakładając że na dzień .....04 kwietnia WIBOR będzie również wynosił 1,19 to o ile spadnie nasza rata kredytu w czerwcu jeżeli według aktualnego harmonogramu ma wynosić ..... zł. Od października WIBOR 6m sukcesywnie spada. Proszę o jasną odpowiedź, która jest dla naszego budżetu kluczowa z uwagi iż część środków należy przechowywać na gorszy czas i przyszły kryzys gospodarczy. WIBOR w obecnej sytuacji nie wzrośnie i każdy o tym wie."

oni też nie odpuszczają
"Panie .............. zgodnie z decyzją Rady Polityki Pieniężnej, obniżyliśmy podstawowe stopy procentowe – w tym stopę referencyjną NBP. Jest ona składnikiem oprocentowania pożyczki. Zmiana ta wpłynęła na wysokość zmiennego oprocentowania pożyczek pieniężnych, kart kredytowych, limitów zadłużeń.  Stosujemy już obniżone oprocentowanie - zgodnie z nowymi regulacjami. Od 19 marca zmiana jest widoczna w bankowości internetowej. Zmiana nie dotyczy oprocentowania kredytów hipotecznych. Ich oprocentowanie oparte jest o wskaźnik WIBOR 6M i zmieni się zgodnie z zapisami umowy"

no to ja zirytowany dalej chce jasną odpowiedź

"Przechodząc to meritumW dniu podpisania umowy WIBOR 6m wynosił 1.79 i jeżeli w dniu Daty najbliższej zmiany oprocentowania:.....04.2020 utrzyma się na poziomie 1.18, to będę miał niższa ratę kredytu przez kolejne 6 miesięcy ?
Proszę o prosta odpowiedź tak lub nie
Nie wymagam od Państwa jaka to będzie kwota gdyż wydaje się to być chyba zbyt mocno skomplikowane dla Państwa i sam sobie to oblicze"

a oni z takim czymś mi wyskakują, czyżbym o czymś ważnym nie wiedział ?
"oprocentowanie kredytu hipotecznego składa się z marży banku i wskaźnika WIBOR 6M. Wynika to z umów kredytowych.Marża jest stała w całym okresie ich trwania. Wskaźnik WIBOR 6M ma natomiast wartość zmienną. Dlatego oprocentowanie zmienia się co 6 miesięcy. W dniu zmiany, stosujemy wskaźnik WIBOR 6M, który obowiązuje w tym dniu. Aktualizujemy go co 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Nowe oprocentowanie kredytu będzie obowiązywało przez następne 6 miesięcy od tej zmiany.Rada Polityki Pieniężnej zmieniła stopy procentowe. Nie wpłynęło to na wskaźnik WIBOR 6M. Jest on ustalany przez administratora - GPW Benchmark SA z siedzibą w Warszawie, który nie wprowadził żadnej zmiany. Dlatego oprocentowanie kredytów hipotecznych się nie zmieniło."

Zaklądam na stronę i widzę ze jest 1.18, może na złą stronę zajrzałem albo źle patrze, więc im pisze
"Na stronie GPW benchmark jest niższy WIBOR 6m , tzn wynosi 1,17 dodaje screenshot, a nie 1,79 jak mi państwo próbują tłumaczyć.
Proszę podac stronę na podstawie której Państwo pobierają dane o WIBOR 6m, ponieważ ta sytuacja staje się dla mnie coraz bardziej nie jasna oraz nie przejrzysta. Proszę o wskazanie konkretnego źródła"

Ogólnie masakryczna dyskusja, jestem mocno poirytowany. Nauczyłem się że banki tłumaczą naokoło z reguły nie jasnym językiem a pod umowami są setki wierszy małymi druczkami. Jednak w tej chwili to co robi ING jest tak nieprzejrzyste że napisze na tych specjalistów za chwile oficjalną skargę.

Odpowiedz
0 Lajków
tomi123q
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
10-04-2020
Wiadomość 2 z 46 (27 921 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

[ Edytowane ]

przepraszam za literówki, miedzy 1,17, a 1,18. co nie zmienia faktu że jest znaczna różnica miedzy 1,79 a 1,17czy 1,18. I w czasie wymiany zdań ten widor zmieniał się o te 0, 01

Odpowiedz
0 Lajków
tomi123q
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
10-04-2020
Wiadomość 3 z 46 (27 916 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Hej, moglbys podeslac strone z jakiej korzystasz?

 

Dzisiaj zmienia mi sie teoretycznie oprocentowanie... (oczywiscie na stronie nadal widnieje stare, a bank juz sobie zablokowal rate wg. starego oprocentowania) 

 

Kilka dni temu znowu obnizyli stopy procentowe i moim zdaniem powinno to juz miec odzwierciedlenie w WIBOR6M... 

 

az mi slabo na taka jałowa przepychanke z bankiem..

Ech

bleh
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
3
02-04-2020
Wiadomość 4 z 46 (27 909 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Ale na stronie podanej przez Ciebie (bank) dzisiaj widnieje stawka WIBOR 6M 0,72% (na dzień 09.10.2020). To ile w końcu ten WIBOR 6M wynosi wg ING Banku?

dariog
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
4
13-03-2018
Wiadomość 5 z 46 (27 907 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

[ Edytowane ]

A na swojej stronie internetowej oferują obecnie kredyty hipoteczne z oprocentowaniem zmiennym w oparciu o stawkę WIBOR 6M na poziomie 1,19%. Czyli chyba jak zwykle interes po polsku, jak nasza korzyść to świetnie, jak korzyść klienta - o to to nie, tak nie może być.

dariog
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
4
13-03-2018
Wiadomość 6 z 46 (27 906 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

na to wygląda.. ze jesli RPP podniesie stopy procentowe.. to zmienią to od ręki..

jeżeli obniżą, to udają, ze nic się nie wydarzyło...

 

znalazłam na stropnie GPW.. Wibor6m na 09.04.2020 wynosi 0,72%... więc ma znaczący wpływa na wartość mojego kredytu...

 

czyli znowu będziemy się kopać z koniem..

 

ING staje się jednym z gorszych bankow... klient się nie liczy, wazne zeby hajs się zgadzał.. 

To samo z wakacjami kredytowymi... najgorsze warunki na rynku :/

bleh
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
3
02-04-2020
Wiadomość 7 z 46 (27 896 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Patrzyłem na stronę

 

https://gpwbenchmark.pl/

 

i faktycznie jest 0,72%

 

najgorsze jest to że pracownik banku pisze mi o podwyżce gdzie gażdy

człowiek myslący wie że wibor6m spadnie i śmiem twierdzić że jeżeli koronawirus w takim stanie będzie do końca czerwca i dłużej

będzie równe 0%

 

Jestem zirytowany postawą banką i liczę że jakiś moderator czyt. bank umieści tutaj stosowną odpowiedź

 

Planuje złożyć oficjalną skarge na tych "specjalistów" ponieważ czuje się wprowadzany w błąd

Wogóle jeżeli bank faktycznie utrzyma ma 1,79 %, a nawet podwyższy jak to pisze pracownik banku, to ja się pytam jakim prawem ?

Czyżby luzowanie ilościowe było również luzowaniem podejściowym banku ING wobec klientów kredytów hipotecznych ?

 

Ile jeszcze żali muszę wylać żeby otrzymać logiczną i treściwą odpowiedź, bez owijania w bawełne ?

Odpowiedz
0 Lajków
tomi123q
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
10-04-2020
Wiadomość 8 z 46 (27 882 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

ja daje im szanse na zmiane do konca dnia...

Jak pobiorą mi ratę po starym oprocentowaniu to pisze reklamacje! 

 

To jest totalnie nielogiczne co robią.. nie mowiąc juz o tym, ze nie zgodne z umową, ktorą sami sobie stworzyli...

bleh
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
3
02-04-2020
Wiadomość 9 z 46 (27 875 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Wasz WIBOR 6M, zmienia się raz na 6 miesięcy i przez 6 miesięcy macie go stały. Co chroni was przed zmianą w górę ale i powoduje, że później odczujecie zmianę w dół. W swoim ING macie napisane kiedy jest aktualizacja, powinna być co 6 miesięcy. Chyba, że zapisy umowy mówią inaczej.

Odpowiedz
0 Lajków
Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 10 z 46 (27 814 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy