Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

Witam, zamierzam w styczniu podpisac z zona umowe o kredyt hipoteczny. Doradca poinformowal nas, ze jedna osoba musi wziac ubezpiecznie do hipoteki "Opcja zycie plus". Czy jest mozliwosc, aby ubezpieczenie obowiazywalo na dwie osoby, ktore sa kredytobiorcami, czyli na mnie i zone?
Odpowiedz
0 Lajków
kolek768
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
29-12-2020
Wiadomość 1 z 4 (5 093 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

@kolek768, w OWU ubezpieczenia Opcja Życie Plus masz opisane w Art 2 pkt 5, że umowa może objąć nie więcej niż 4 kredytobiorców, zatem z żoną, która będzie z Tobą kredytobiorcą możesz być ubezpieczony.

 

ref:
OWU: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1127875 

Karta Informacyjna: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1127126 

Karta Produktu: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1123183 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (5 078 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

Dziekuję, faktycznie przeoczyłem ten fragment. Mam jeszcze jedno pytanie związane z poniższym wyliczeniem składki:
SKŁADKA UBEZPIECZENIOWA = 0,035% x SALDO ZADŁUŻENIA Z DNIA PŁATNOŚCI RATY KREDYTU. Czy ja i żona będziemy musieli płacić składkę w tej wysokości oddzielnie czy to będzie jedna wspólna składka w podziale 50/50?
Odpowiedz
0 Lajków
kolek768
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
29-12-2020
Wiadomość 3 z 4 (5 040 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

@kolek768, składka będzie pobierana 1 raz za max 4 kredytobiorców dla danego kredytu hipotecznego (pamiętaj: ubezpieczacie de facto nie siebie, a bank któremu zostaną wypłacone pieniądze za niepłacony kredyt w przypadku spełnienia przesłanek określonych w umowie ubezpieczniea).

 

To ubezpieczenie chroni jedynie spłatę jedynie kredytu hipotecznego tzn nie dostaniesz/cie z tytułu tego ubezpieczenia żadnych pieniędzy - w przypadku śmierci kredytobiorcy to saldo kredytu zostanie spłacone (limit <700k).

 

Warto jeszcze dopytać czy w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców i załóżmy spłacie kredytu czy czasem ubezpieczenie nie wygasa, bowiem kredyt zostaje już płacony. Dowiedz się również czy w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców spłata kredytu będzie wynosiła 100% czy tylko procentowy udział danego kredytobiorcy (w Waszym przypadku 50%). Wydaje mi się, że zawsze będzie to 100% spłaty kredytu, ale warto się upewnić. Miejmy nadzieje, że nie trzeba będzie mieć takich dylematów.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 4 (4 984 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy