Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenia na życie i na nieruchomość przy kredycie Hipotecznym -ubezpieczenia zewnetrzne

Witam, mam zapytanie co do ubezpieczen na nieruchomosc i na zycie przed złożeniem wniosku o kredyt :

 

1. Jaki konkretnie zakres ubezpieczenia musi posiadać nieruchomość na kredyt hipoteczny i czy suma ubezpieczenia jest wazna ?

Czy na nieruchomosc wystarczy ubezpieczenie :

''Ubezpieczenie murów obejmuje mieszkanie lub dom jednorodzinny lub dom w budowie wraz z dachem i fundamentami.''  

Czy musi byc wiekszy zakres ubezpieczenia zeby uzyskac kredyt ?

 

2.Jaki zakres ubezpieczenia  na zycie musi  mieć wnioskodawca kredytu jeśli wybiore inna firme niz proponuje ING ?

Ubezpieczenie od utraty pracy -to wystarczy ?

 

3.Czy jezeli przy kredycie hipotecznym  rezygnuje z ubezpieczenia nieruchomosci (podstawowe ub, )  i ubezpieczenia na zycie to powoduje podniesienienie marzy badz oprocentowania bądz raty ?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
jrd
jrd
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
0
25-10-2018
Wiadomość 1 z 4 (4 840 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenia na życie i na nieruchomość przy kredycie Hipotecznym -ubezpieczenia zewnetrzne

jrd Poniżej znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

1. Minimum, jakie potrzebujemy, aby zaakceptować polisę, to ochrona murów i elementów stałych od ognia i innych zdarzeń losowych. Suma ubezpieczenia powinna być nie mniejsza nić kwota kredytu, jaki jest do spłaty. Wymagamy, aby polisa wraz z cesją praw była na rzecz ING. 

2. Nie wymagamy ubezpieczenia na życie, które będzie wykupione poza ING. Nie weryfikujemy czy takie ubezpieczenie jest zawarte oraz jaką ma sumę ubezpieczenia.

3. Nie ma obowiązku korzystania z ubezpieczenia nieruchomości za naszym pośrednictwem, Możesz je wykupić na runku. Pamiętaj tylko o cesji praw na rzecz banku. Jeśli zrezygnujesz z takiego ubezpieczenia i wybierzesz inne, nie wpłynie to na marżę. Ważne, aby towarzystwo ubezpieczeniowe znajdowało się na liście Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). 
Ubezpieczenie na życie w zależności od oferty może skutkować podniesieniem marży o 0,4%. Zależy to od oferty kredytu, z jakiego korzystasz. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (4 797 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenia na życie i na nieruchomość przy kredycie Hipotecznym -ubezpieczenia zewnetrzne

Dziekuje za odpowiedz Emotikon: Szczęśliwy

- Firma ubezpieczeniowa w której obliczalem kwote ubezpieczenia ( AXA ) ma opcje :
'' oferta ub. tylko na cele kredytowe'' i tam podane maja zakrez ub. ''Ubezpieczenie murów obejmuje mieszkanie lub dom jednorodzinny lub dom w budowie wraz z dachem i fundamentami.''

Widać nie do końca dobre rozwiazanie kupujac na szybko i chcac zaoszczedzic.

- Mam wyliczoną w oddziale symulacje kredytową :
łatwy Start
3.64%
RSSo 4.44 marza 1.85 i 1.79 W6M
+ ub na nieruchomosc + ub zycie plus z NN

Czy rezygnując z ubezpieczenia na życie marża/oprocentowanie zostanie podniesione ?
Odpowiedz
0 Lajków
jrd
jrd
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
0
25-10-2018
Wiadomość 3 z 4 (4 786 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenia na życie i na nieruchomość przy kredycie Hipotecznym -ubezpieczenia zewnetrzne

Twoja oferta to Mieszkaj bez kompromisów Łatwy start, która rzeczywiście wymaga ubezpieczenia na życie. Możesz z niego zrezygnować po 3 latach od podpisania umowy kredytowej, bez podniesienia marży. Rezygnacja z tego ubezpieczenia w pierwszych latach wiąże się z podniesieniem marży o 0,4%, czyli z 1,85% na 2,25%.

Mamy też ofertę Łatwy start, w której we wniosku o kredyt nie trzeba brać tego typu ubezpieczenia, ale w tej opcji marża banku wynosi 2,4%.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (4 684 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy