Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rozlizcenie I transzy w bankowości elektronicznej

Dzień dobry,

 

wypłata naszego kredytu hipotecznego został rozbita na dwie transze. Właśnie chciałam rozliczyć pierwszą przez Moje ING, ale zabrakło tam opcji, która by mi na to pozwalała.

Weszłam pod kredyt hipoteczny – wnioski – potwierdzenie spełnienia warunków umownych i tu zaczęła się konsternacji. Z listy wyboru określającej jakie dokumenty chcę złożyć do banku, jedyna w miarę pasująca opcja, to "Dokumenty potwierdzające rozliczenie inwestycji i jej zakończenie". My jeszcze nie skończyliśmy, ale spróbowałam załączyć pliki. Poszło sprawnie. Zaznaczyłam oświadczenie o zgodności z oryginałami, ale pliki nie przeszły ponieważ obowiązkowe jest również oświadczenie o treści "Oświadczam wykonanie wszystkich prac określonych w kosztorysie oraz zakończenie realizacji inwestycji będącej celem kredytowania". Nie mogę go zaznaczyć, ponieważ nie skończyliśmy jeszcze prac zaplanowanych w kosztorysie. Nie jest dla mnie problemem kliknięcie tego oświadczenia, ale obawiam się, że może to skutkować niewypłaceniem II transzy, bo np. system coś zablokuje.

Rozpatrywałam tez opcję z zakończeniem prac budowlanych, ale tam trzeba dostarczyć odbiór budynku, a do tego jeszcze daleko, bo przed nami cała wykończeniówka.

Proszę o pomoc, którą opcje mam zaznaczyć, żeby było dobrze lub odpowiedź czy mogę takie dokumenty złożyć w placówce ING - może tak będzie szybciej.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Olga

Odpowiedz
0 Lajków
OlgaSD
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-10-2018
Wiadomość 1 z 2 (6 043 wyświetleń)

Re: Rozlizcenie I transzy w bankowości elektronicznej

Dokumenty do rozliczenia pierwszej transzy proszę załączyć jako dokumenty potwierdzające rozliczenie inwestycji i jej zakończenie. Zaznaczenie oświadczeń nie zablokuje uruchomienia kolejnej transzy.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (6 016 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy