Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

Rozlizcenie I transzy w bankowości elektronicznej

Dzień dobry,

 

wypłata naszego kredytu hipotecznego został rozbita na dwie transze. Właśnie chciałam rozliczyć pierwszą przez Moje ING, ale zabrakło tam opcji, która by mi na to pozwalała.

Weszłam pod kredyt hipoteczny – wnioski – potwierdzenie spełnienia warunków umownych i tu zaczęła się konsternacji. Z listy wyboru określającej jakie dokumenty chcę złożyć do banku, jedyna w miarę pasująca opcja, to "Dokumenty potwierdzające rozliczenie inwestycji i jej zakończenie". My jeszcze nie skończyliśmy, ale spróbowałam załączyć pliki. Poszło sprawnie. Zaznaczyłam oświadczenie o zgodności z oryginałami, ale pliki nie przeszły ponieważ obowiązkowe jest również oświadczenie o treści "Oświadczam wykonanie wszystkich prac określonych w kosztorysie oraz zakończenie realizacji inwestycji będącej celem kredytowania". Nie mogę go zaznaczyć, ponieważ nie skończyliśmy jeszcze prac zaplanowanych w kosztorysie. Nie jest dla mnie problemem kliknięcie tego oświadczenia, ale obawiam się, że może to skutkować niewypłaceniem II transzy, bo np. system coś zablokuje.

Rozpatrywałam tez opcję z zakończeniem prac budowlanych, ale tam trzeba dostarczyć odbiór budynku, a do tego jeszcze daleko, bo przed nami cała wykończeniówka.

Proszę o pomoc, którą opcje mam zaznaczyć, żeby było dobrze lub odpowiedź czy mogę takie dokumenty złożyć w placówce ING - może tak będzie szybciej.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Olga

Odpowiedz
0 Lajków
OlgaSD
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
15-10-2018
Wiadomość 1 z 2 (3 952 wyświetleń)
Highlighted

Re: Rozlizcenie I transzy w bankowości elektronicznej

Dokumenty do rozliczenia pierwszej transzy proszę załączyć jako dokumenty potwierdzające rozliczenie inwestycji i jej zakończenie. Zaznaczenie oświadczeń nie zablokuje uruchomienia kolejnej transzy.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
384
103
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 925 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Drugi kredyt hipoteczny

@kowalik_mariusz Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na remont nieruchomości to możesz skorzystać z pożyczki hipotecznej, której zabezpieczeniem jest nieruchomość, lub pożyczki gotówkowej. Minimalna kwota p

...

22-10-2020
Re.: Giełda - stosunek dochodu do straty - jak rozlicza to za dany rok Dział Maklerski Ing?

Dziękuję za odpowiedź.

 

UWAGA - potrzebuje 100% pewności w tej kwestii, bo mam akurat analogiczną sytuacje na rachunku - musze mieć pewność, że moja logika jest prawidłowa.

 

Ogólny mechanizm jest mi zna

...

22-10-2020
Re: Re.: Spłata całkowita pożyczki

@emifaf1085 Jeżeli w okresie od 11 września 2019 r. spłaciłeś pożyczkę przed terminem i za jej udzielenie została pobrana prowizja to prowizję zwrócimy proporcjonalnie do rzeczywistego okresu spłaty.

...

22-10-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy