Odpowiedz

Rozliczenie drugiej transzy

Witam.
Mam pytanie odnośnie rozliczenia drugiej transzy. Dom mam wybudowany w stanie surowym otwartym, wszystkie prace murarskie łącznie ze ścianami działowymi na poddaszu zostały wykonane. Dach jest odeskowany i pokryty papą. Czekam na montaż okien, chciałbym wejść w instalacje elektryczne lecz boję się że zabraknie mi pieniędzy, które mam na wykonanie pokrycia dachowego. Czy zmiana kolejności prac jest dopuszczalna przed otrzymaniem drugiej transzy? Czy po wykonaniu instalacji elektrycznej bez pokrycia dachu blachodachówka, możliwa jest wypłata drugiej transzy czy raczej musi być pokrycie dachowe? Jak to jest w przypadku gdy ekipa od montażu pokrycia dachowego może przyjść dopiero późniejszym terminie, a chciałbym wykonać dalsze prace, które mogą być droższe i może mi nie wystarczyć środków? Nie chce podjąć takiego ryzyka, a stać z budowa też za bardzo nie chce. Jak długo czeka się na akceptację drugiej transzy, czy można ją odebrać w trakcie wykonywania prac, na podstawie zdjęć i zaawansowania prac ?
Odpowiedz
0 Lajków
Jaras
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-04-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 773 wyświetleń)

Re: Rozliczenie drugiej transzy

@Jaras złóż wniosek o uruchomienie transzy u specjalisty hipotecznego w oddziale banku, a przez bankowość internetową prześlij nam dziennik budowy oraz zdjęcia nieruchomości. Do 10 dni od złożenia wniosku o uruchomienie sprawdzimy dokumenty i będziemy mogli zadecydować, czy jest już odpowiedni postęp prac i czy możemy uruchomić kolejną transzę.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (1 705 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Przez rok w ratach kredytu widnieją tylko odsetki

Mam to samo.

Styczeń i Luty 2024 same odsetki.

W taki sposób nigdy nie spłacę tego kredytu...

 

Pozdrawiam

 

10-12-2023
Re: Re.: Zmiana wyglądu panelu moje ing.

Przecież ja i wszyscy wiedzą jaka będzie odpowiedź: Zauktualizuj przeglądarkę i system do najnowszej wersji. Najlepiej windows 11. Przeskanuj system, bo możesz mieć wirusa. Mam rację?Tylko wczoraj na

...

10-12-2023
Re.: Prowizja wypłaty Euronet

W okresie rozliczeniowym od 29 do 28 każdego miesiąca masz prawo do jednej darmowej wypłaty z obcego bankomatu (np. Euronet) za pomocą BLIK. Każda następna będzie związana z pobraniem prowizji.

10-12-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy