Odpowiedz

Rozliczenie drugiej transzy

Witam.
Mam pytanie odnośnie rozliczenia drugiej transzy. Dom mam wybudowany w stanie surowym otwartym, wszystkie prace murarskie łącznie ze ścianami działowymi na poddaszu zostały wykonane. Dach jest odeskowany i pokryty papą. Czekam na montaż okien, chciałbym wejść w instalacje elektryczne lecz boję się że zabraknie mi pieniędzy, które mam na wykonanie pokrycia dachowego. Czy zmiana kolejności prac jest dopuszczalna przed otrzymaniem drugiej transzy? Czy po wykonaniu instalacji elektrycznej bez pokrycia dachu blachodachówka, możliwa jest wypłata drugiej transzy czy raczej musi być pokrycie dachowe? Jak to jest w przypadku gdy ekipa od montażu pokrycia dachowego może przyjść dopiero późniejszym terminie, a chciałbym wykonać dalsze prace, które mogą być droższe i może mi nie wystarczyć środków? Nie chce podjąć takiego ryzyka, a stać z budowa też za bardzo nie chce. Jak długo czeka się na akceptację drugiej transzy, czy można ją odebrać w trakcie wykonywania prac, na podstawie zdjęć i zaawansowania prac ?
Odpowiedz
0 Lajków
Jaras
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-04-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 769 wyświetleń)

Re: Rozliczenie drugiej transzy

@Jaras złóż wniosek o uruchomienie transzy u specjalisty hipotecznego w oddziale banku, a przez bankowość internetową prześlij nam dziennik budowy oraz zdjęcia nieruchomości. Do 10 dni od złożenia wniosku o uruchomienie sprawdzimy dokumenty i będziemy mogli zadecydować, czy jest już odpowiedni postęp prac i czy możemy uruchomić kolejną transzę.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 2 (1 701 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wniosek kredytowy, splata hipoteki

Możemy poprosić o dokument potwierdzający, że sprzedający nieruchomość otrzymał zgodę na wykreślenie hipoteki. Prosimy skontaktuj się ze sprzedawcą nieruchomości z prośbą, żeby przekazał Ci te dokumen

...

05-12-2023
Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Z tym pozwem zbiorowym to dobry pomysł. Chętnie się przyłączę.

05-12-2023
Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Mam podobną sytuację. Wcześniej (w kwietniu 2023)bank zażądał ode mnie dokumentów stwierdzających mój dochód, co skrupulatnie uczyniłem. Miesiąc temu chcieli, abym uaktualnił dane  dowodu osobistego.

...

05-12-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy